Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KM no amata atceļ Dailes teātra direktoru

Saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu sākt kriminālprocesu par Eiropas Savienības līdzekļu izkrāpšanu un aizdomās turamā statusa piemērošanu Dailes teātra direktoram Aivaram Līnim, Kultūras ministrija (KM) viņu atcēlusi no amata.

KM portālu «Apollo» informēja, ka ministrija saņēmusi KNAB informāciju par sākto kriminālprocesu.

Sakarā ar to, ka Līnim piemērotais drošības līdzeklis — noteiktas nodarbošanās aizliegums un aizliegums tuvoties Dailes teātrim — nav savienojams ar teātra valdes locekļa amata pienākumu veikšanu, ministrija pirmdien atcēla Aivaru Līni no Dailes teātra valdes locekļa amata. 

Otrdien kultūras ministrs Ints Dālderis tikās ar teātra kolektīvu un informēja par šo lēmumu, kā arī vienojās, ka Dailes teātra valdes locekļa amata pienākumus patlaban pildīs līdzšinējais teātra tehniskais direktors Andris Vītols.

KNAB kopš 2008. gada septembra veic izmeklēšanu kriminālprocesā, kas sākts, balstoties uz Eiropas Krāpšanas apkarošanas biroja sniegto informāciju par bijušā Eiropas Komisijas (EK) delegācijas Latvijā darbinieka realizētām, iespējams, krāpnieciskām darbībām. Izmeklēšanā, kas veikta sadarbībā ar Eiropas Krāpšanas apkarošanas biroju gan Briselē, gan Rīgā, tika iegūtas ziņas, ka toreizējais EK delegācijas Latvijā administrators grāmatvedis veicis pārskaitījumus no Eiropas Savienības līdzekļiem uz fiktīvu uzņēmumu kontiem par nenotikušu semināru organizēšanu. Izmeklēšanā noskaidrots, ka izkrāpts aptuveni 21 000 latu.

KNAB par aizdomās turētām atzinis divas personas — bijušo EK delegācijas administratoru par krāpšanu lielā apmērā un kādu privātpersonu par krāpšanas lielā apmērā atbalstīšanu. Abām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.