Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers aicina nepolitizēt vēsturi

Valsts prezidents Valdis Zatlers atzīst, ka vienmēr bijuši mēģinājumi politizēt vēsturiskos notikumus, bet tie beigušies neveiksmīgi, jo nav iespējams politizēt to, kas noticis patiesībā.

«Vienīgie notikumi, ko iespējams politizēt, ir nākotnes notikumi, un būtu ļoti labi, ja politiķi pievērstos nākotnei, nevis pagātnei,» uzrunā konferences «Okupācija, kolaboracionisms, pretošanās: vēsture un vēstures uztvere» atklāšanā sacīja Zatlers, portālu «Apollo» informēja Valsts prezidenta Preses dienestā.

Prezidents klātesošajiem atzīmēja, ka katram cilvēkam ir sava vēstures notikumu izpratne, kas balstīta uz pieredzi, un tā ir neizdzēšama no mūsu atmiņām.

«Tieši tāpēc vēsturnieku uzdevums ir no šīm sarežģītajām detaļām iegūt vēstures kopainu, lai mums būtu labāka izpratne par to, ka vēsture ir sarežģīta un cilvēku un valstu likteņi ir sarežģīti,» sacīja prezidents.

Viņš uzsvēra, ka ikviens tāds notikums kā šī konference, kas ir domu apmaiņa par pagājušā gadsimta vēsturi, ir ieguldījums šodienai un nākotnei.