Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Madonna Malāvijā stāda koku un atklāj skolas būvniecību

Popmūzikas ikona Madonna kādā Malāvijas ciematā svinīgā ceremonijā atklājusi meiteņu skolas ēkas būvniecības sākumu, pārgriežot lenti un iestādot koku. Dziedātāja solījusi: ja 15 miljonu ASV dolāru (septiņi miljoni latu) vērtais projekts izdosies, viņa uzbūvēs līdzīgas skolas citās valstīs.

Plānots, ka meiteņu skola, kas atradīsies Činhotas ciematā, aptuveni 15 kilometru attālumā no Malāvijas galvaspilsētas Lilongves, un kuru varēs apmeklēt 500 skolnieces, būs pabeigta pēc diviem gadiem.

«Ierodoties Malāvijā gandrīz pirms četriem gadiem, manas acis atvērās attiecībā uz daudzām lietām,» sacīja Madonna. «Pats svarīgākais ir tas, ka mēs kā cilvēcīgas būtnes esam atbildīgas par citiem cilvēkiem — neatkarīgi no tā, vai viņi dzīvo uz mūsu ielas vai citā pasaules malā. Ja šis skolas projekts ar dievpalīgu izdosies, mēs varēsim izmantot šo modeli ne tikai citās vietās Malāvijā, bet arī visā pasaulē.»

Kā popzvaigzne paskaidrojusi savā mājaslapā, viņa vēlas palīdzēt iemācīt malāviešu meitenēm no nabadzīgajām ģimenēm nebaidīties no izaicinājumiem un attīstīt savu valsti. «Pētījumi rāda, ka jaunām meitenēm visās attīstības valstīs bieži nav iespēju iegūt vispusīgu izglītību un priekšrocības, ko tā sniedz. Mūsu mērķis ir iemācīt viņām izmantot savas spējas, strādāt savas kopienas labā un attīstīt savu valsti.»

Vietējais akadēmiķis Andžimils Mtila Oponjo, kas vadīs Madonnas būvēto meiteņu skolu, neslēpj prieku par dziedātājas iniciatīvu. «Madonna tic: ja šīm meitenēm dos iespēju, viņas kļūs par zinātniecēm, juristēm un ārstēm. Viņa tām tic. Ikvienai meitenei ir svarīgi, lai kāds viņai ticētu.»

Plānots, ka savas vizītes laikā Madonna tiksies ar Malāvijas prezidentu Bingu va Mutariku un apmeklēs dažas bērnu patversmes, ko atbalsta viņas labdarības fonds «Raising Malawi».