Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īslandē vairs nebūs «McDonald's» restorānu

Īslandes divi «McDonald's» restorāni tiks slēgti 1.novembrī sakarā ar aizvien pieaugošajām izmaksām, ko radījis valsts ekonomiskais sabrukums, pirmdien paziņoja ASV ātrās ēdināšanas tīkla operatorfirma Īslandē.

«Šo lēmumu nebija viegli pieņemt,» teica firmas «Lyst» īpašnieks Jons Gardars Ogmundsons.

«Lēmuma iemesls ir smagā ekonomiskā situācija un Īslandes kronas sabrukums. Šo lēmumu mēs pieņēmām pēc apspriešanās ar «McDonald's»,» viņš piebilda.

Firmai «McDonald's» ir vajadzīgi visi resursi saviem restorāniem, arī iesaiņojums, gaļa, dārzeņi un siers, kas ir jāieved, jo Īslandes tirgus ir pārāk mazs, lai ražotu nepieciešamos produktus.

Ogmundsons teica, ka restorāni ieveduši savas preces no Vācijas, taču cenas ir divkāršojušās, jo kronas vērtības samazināšanās padarījusi importu neiespējami dārgu.

Kopš 2008.gada marta eiro ir kļuvis gandrīz par 80% dārgāks rēķinot Īslandes kronās.

Abi «McDonald's» restorāni «nekad iepriekš nav bijuši tik labi apmeklēti», sacīja Ogmundsons, «taču vienlaikus arī peļņa nekad nav bijusi tik maza».

Ogmundsons plāno saglabāt restorānus ar citu nosaukumu, lai varētu iepirkt lētākos Īslandes produktus. Jautāts, vai viņš domā atkal atvērt «McDonald's» restorānus, kad ekonomiskais stāvoklis uzlabosies, Ogmundsons atbildēja, ka tas ir maz ticams.

Pirmais «McDonald's» restorāns Īslandē tika atvērts 1993.gadā, un tā pirmo burgeru ēda toreizējais premjerministrs Dāvids Odsons.