Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdībai var nākties atbildēt aizdevējiem par PVN un progresīvo IIN

Ekonomikas ministrs Artis Kampars pieļauj, ka valdībai var nākties atbildēt uz starptautisko aizdevēju jautājumiem par lēmumiem necelt pievienotās vērtības nodokli (PVN) un neieviest progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN).

Ministrs trešdien ikgadējā konferencē «Biznesa prognozes 2010» atgādināja, ka memorands, ko valdība vasarā parakstīja ar starptautiskajiem aizdevējiem, paredzēja PVN palielināšanu un progresīvā IIN ieviešanu, taču valdība sarunās ar aizdevējiem formulējusi pozīciju, ka tā ir gatava atrast citus ceļus nepieciešamajai budžeta konsolidācijai. Viņaprāt, plānotie konsolidācijas pasākumi ir pierādāmi un īstenojami, neceļot nodokļus.

Kampars izslēdza iespēju, ka valdībai tuvākajā laikā tomēr var nākties lemt, piemēram, par PVN likmes celšanu.

Arī Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis atzina, ka tie budžeta konsolidācijas pasākumi, kurus valdība piedāvā, ļauj turpināt ceļu uz budžeta deficīta samazināšanu.

Jau vēstīts, ka valdība 26. oktobrī ārkārtas sēdē atbalstīja 2010. gada valsts budžetu, kurā nodrošināta fiskālā konsolidācija 500 miljonu latu apmērā, gan samazinot izdevumus, gan ceļot ieņēmumus. Latvijas 2010. gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 3,782 miljardi latu, bet izdevumi — 4,348 miljardi latu. Salīdzinājumā ar 2009. gada plānu nākamgad paredzēts ieņēmumu samazinājums 240,7 miljonu latu apmērā un izdevumu samazinājums 339,3 miljonu latu apmērā.

Budžeta projekts pirms nodošanas Saeimai vēl jāsaskaņo ar starptautiskajiem aizdevējiem, tādēļ Finanšu ministrija Saeimā budžetu plāno iesniegt līdz 2. novembrim. Iepriekš valdība plānoja budžetu parlamentam nodot jau 28. oktobrī.