Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

JL aicina Ušakovu atstādināt «Rīgas pilsētbūvnieka» amatpersonas

Partijas «Jaunais laiks» (JL) Rīgas domes deputāts Olafs Pulks aicinājis Rīgas mēru Nilu Ušakovu (SC) atstādināt amatpersonas, kuras negodprātīgi rīkojušās ar sabiedriskajiem līdzekļiem un turpina strādāt pašvaldībā, portālu «Apollo» informēja JL.

Pulka rīcībā nonākusi Ušakovam adresēta vēstule par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veikto pārbaudi par uzņēmuma «Rīgas pilsētbūvnieks» valsts amatpersonu darbības tiesiskumu un atbilstību likuma «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» normām.

Pārbaudē konstatēti iespējamie pārkāpumi un nesaimnieciskas rīcības pazīmes ar finanšu līdzekļiem «Rīgas pilsētbūvnieks» darbībā. Laika posmā no 2002. gada 8. maijam līdz 2003. gada 27. novembrim tikuši slēgti vairāki darba līgumi, kā arī noslēgts kolektīvais dalības līgums, saskaņā ar kuru uzņēmuma amatpersonas guvušas materiālus labumus papildu minētajos normatīvajos aktos noteiktajam. Kopš tā brīža «Rīgas pilsētbūvnieks» valdes locekļi vairākkārt lēmuši par materiālu labumu piešķiršanu sev, pamatojoties uz koplīguma normām.

Aizdomas par pašvaldības līdzekļu nelietderīgu izmantošanu rada arī personu loks, kuriem noteikts degvielas patēriņa limits: Finanšu nodaļas vadītājai un tās vietniecei, Juridiskās nodaļas vadītājai un tās vietniekam, Ekonomikas nodaļas vadītājam un tā vietniekam. Turklāt uzņēmumam ir divas autovadītāju štata vietas. Konstatēts, ka automašīnas patapinājuši arī «Rīgas pilsētbūvnieks» padomes locekļi. 2008. gada 7. februārī noslēgti divi patapinājuma līgumi ar Andri Paulu-Pāvulu par automašīnas «Range Rover Vogue» un «VW Transporter» patapināšanu un degvielas patēriņu normu attiecīgi 15 litri un 13 litri uz 100 km noteikšanu. 2007. gada 2. janvārī tika noslēgts patapinājuma līgums ar Guntu Trupovnieci, kas vispār nav SIA «Rīgas pilsētbūvnieks» darbiniece.

2007. gada 27. novembra Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldes revīzijas aktā Nr. 23 konstatēts, ka ar darbiniekiem noslēgtie autotransporta patapinājuma līgumi nes uzņēmumam zināmus mantiskus riskus. Konstatēts, ka minētie līgumi nav attiecīgi grozīti.

Veicot pārbaudi, konstatēts, ka SIA «Rīgas pilsētbūvnieks» valsts amatpersonu — Guntara Grīnberga, Jāņa Kosīša un Zitas Janeiukštis — darbībās konstatētas pazīmes, kas liecina par likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» valsts amatpersonām noteiktu ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, realizējot amata pilnvaras interešu konflikta situācijā. Minētās valsts amatpersonas netika sauktas pie administratīvas atbildības, jo no administratīvo pārkāpumu izdarīšanas beidzies Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 37. pantā ceturtajā nodaļā noteiktais soda uzlikšanas termiņš.