Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavas elites elite

Visdārgākais no oktobra beigās Maskavā pārdotajiem dzīvokļiem atrodas dzīvojamajā kompleksā «Kopernik» Boļšaja Jakimanka ielā. Saskaņā ar kompānijas «Blackwood» rīcībā esošajām ziņām par 535 m2. plašo dzīvokli tiek prasīti 49,7 miljoni ASV dolāru. Tas ir, kvadrātmetra cena šim objektam ir 92 897 dolāri.

Krievijas galvaspilsētas visdārgāko dzīvokļu reitinga otro rindiņu ieņem 976 m2 plašie apartamenti kompleksā «Znamenskije palati», kas atrodas Boļšoi Znamenskij šķērsielā. To pārdošanas cena ir 35,3 miljoni dolāru, kas, pārrēķinot kvadrātmetra cenā, ir 36 168 dolāri par kvadrātmetru. Trešajā vietā ir dzīvoklis jaunceltnē Pirmajā Smoļenskas šķērsielā. Par 733 kv.m. plašo elites klases dzīvokli apbūvētājs cer saņemt 26,1 miljonu dolāru jeb 36 607 dolārus par kvadrātmetru.

«Blackwood» analītiķi norāda, ka kvadrātmetra vidējā cena Maskavas elites klases jaunceltnēs ir 16 600 ASV dolāri kvadrātmetrā, kas ir par 19% lētāk, nekā pirms gada. Taču mums vispārsteidzošākais ir tas, ka elites klases dzīvokļi sekundārajā tirgū maksā vēl dārgāk – vidēji 22 700 dolārus kvadrātmetrā (15% gada laikā). Tomēr visdārgākais dzīvokļa pārdošanas piedāvājums sekundārajā tirgū knapi sniedzas pāri 30 miljonus dolāru.