Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidentu un deputātus aicina uz komēdiju «Vakariņas ar muļķi»

Radošā apvienība «Meistaru Teātris» uz Fransisa Vebēra komēdiju «Vakariņas ar muļķi» 14.novembrī Liepājas Olimpiskajā centrā un 18.novembrī Rīgā VEF kultūras pilī aicinājusi visus Saeimas deputātus un arī Latvijas prezidentu Valdi Zatleru, portālam «Apollo» pavēstīja teātra pārstāve Sigita Paula Cepleviča.

Izrādes organizatori turpina pērn aizsākto tradīciju, kad uz izrādi «Ar būdu uz baznīcu» tika uzaicināti visi Saeimas deputāti, jo izrāde bija par deputātiem. Izrādes «Vakariņas ar muļķi» galvenais moto ir - esot kopā ar muļķi, katrs var nonākt muļķa lomā. Vēlot deputātiem Latvijas Dzimšanas dienā paskatīties uz visām nebūšanām ar smaidu, «Meistaru Teātris» aicina Saiemas gudrās galvas un prezidentu uz izrādi.

Izrāde ir savdabīgs eksperiments, jo tajā spēlē tikai viens profesionāls aktieris - Dainis Gaidelis, kurš atveido Fransuā Piņjonu (muļķi) . Pārējās lomas atveido populāri mediju cilvēki un mūziķis, kuru ikdiena saistīta ar skatītāju un klausītāju uzrunāšanu. Izrādē, līdz ar galveno varoni, vislielākos skatītāju aplausus izpelnās Haralds Burkovskis, kurš atveido mazliet snobisku grāmatizdevēju Brošānu, kurš, pateicoties Piņjona vēlmei palīdzēt, nonāk aizvien neapskaužamākās situācijās un gala rezultātā zaudē sievu (Agnese Linka), sastrīdas ar mīļāko (Jana Kalniņa), uzaicina pie sevis uz mājām valsts bargāko nodokļu inspektoru (Guntis Veits), un viņam nespēj pat palīdzēt lādzīgais draugs (Raimonds Bergmanis).

Lugas panākumus nosaka ne tikai aktieru spēle, bet lielā mērā arī izcilā franču scenārista Fransisa Vebēra radītais dramaturģiskais materiāls, kura asprātīgās vārdu spēles ir izdevies latviskot lugas tulkotājam Arnim Ozolam. Raksturojot savu darbu pie šīs izrādes, režisors Juris Rijnieks secināja, ka galvenais ir bijis neko nesabojāt, nepārspīlēt un ļaut visam notikt pēc iespējas dabiski.