Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Grībauskaite: Lejupslīde nebūtu tik dziļa, ja ekonomika balstītos uz zināšanām

Pasaules ekonomikas lejupslīde nebūtu tik dziļa, ja tā vairāk balstītos uz zināšanām un tehnoloģijām, šādu pārliecību trešdien izteikusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, uzrunājot Zināšanu ekonomikas foruma dalībniekus.

Uzņēmēju prasme pieņemt progresīvus lēmumus, veidot unikālus produktus un jaunus pakalpojumus un sekmīgi attīstīt uz modernajām tehnoloģijām balstītu biznesu palīdzēs mūsu valsts tautsaimniecībai drīzāk atgūties, aktīvi ienākt Lietuvas un pasaules tirgos, viņa norādījusi.

«Pašreizējā mūsu valsts ekonomiskā situācija un sarukušais eksporta apjoms mudina pievērst lielāku uzmanību zināšanu ekonomikas nozīmei, maina sabiedrības domāšanas stereotipus un rada apstākļus strukturāliem pārkārtojumiem valstī. Nav šaubu, ka pasaules ekonomikas lejupslīde nebūtu tik dziļa, ja lielāka tautsaimniecības produkcijas daļa tiktu balstīta uz zināšanām un tehnoloģijām,» sacījusi prezidente.

Sabiedrība, kas uzņēmīga pret zināšanām un jaunākajām tehnoloģijām, ātrāk spēj tikt galā ar ekonomisko krīzi, tādēļ ir svarīgi ne vien veidot vairāk jaunu, progresīvu uzņēmumu, nostiprināt zinātnes un biznesa sadarbību, bet arī mudināt sabiedrību interesēties par jaunievedumiem, daudzās jomās «no jauna veidot zinātnes un lietišķās pētniecības kultūru», uzsvērusi Grībauskaite.

Attīstot inovatīvu uzņēmējdarbību, īpaša vērība jāvelta biznesa apstākļu uzlabošanai, jāsamazina kontrolējošo institūciju skaits, jāvienkāršo dažādu atļauju izdošanas kārtība. «Šai ziņā jaunās tehnoloģijas ir ļoti noderīgas, ieviešot e-pārvaldes koncepciju,» viņa piebildusi.

Kā uzskata Lietuvas valsts vadītāja, inovāciju ieviešana sabiedriskajā sektorā palīdzētu samazināt korupcijas līmeni, panākt lielāku skaidrību un tādējādi padarīt šo sektoru efektīvāku.

Lietuvas biznesa sabiedrību un valsts tautsaimniecību gaida ilgs un dinamisks pārmaiņu ceļš zināšanu ekonomikas virzienā, viņa atzinusi.