Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP aicina garantēt pašvaldībām IIN daļas saņemšanu

Tautas partijas (TP) Saeimas frakcija šodien, tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadītāju Andri Jaunsleinu, solījusi aicināt valdību garantēt, lai nākamgad pašvaldībām būtu iespēja saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumus.

Līdz šim likumā bija noteikts, ka daļu no IIN, kas šogad ir 83%, pašvaldības tiešām saņem, taču nākamgad vairs šādas garantija netiek dotas, aģentūrai LETA skaidroja TP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Vents Armands Krauklis.

Jaunsleinis sēdē norādījis, ka pašvaldības bez šādas garantijas jūtas nedroši. TP arī solījusi, ka ir gatava rosināt izmaiņas likumdošanā, lai atkal tiktu garantēta IIN pārdale starp pašvaldībām un valsti.

Kā ziņots, premjera Valda Dombrovska (JL) un Jaunsleiņa parakstītais Ministru kabineta un LPS 2010.gada domstarpību un vienošanās protokols paredz, ka pašvaldības 2010.gadā saņems 80% no IIN, bet valsts budžetā tiks ieskaitīti 20% IIN.

Šogad IIN sadalījums pašvaldību un valsts budžetā ir noteikts attiecīgi 83% pašvaldībām un 17% valstij.

Kā iepriekš skaidroja Dombrovskis, vienošanās paredz arī kompensācijas mehānismus IIN neizpildes gadījumā. Proti, pašvaldības katru mēnesi apkopos informāciju un, ja neizpilde būs liekāka par 8%, valdība lems par papildus līdzekļu piešķiršanu.

Finanšu ministrija precizējusi IIN prognozi 2010.gadam, kas pašvaldībām kopumā būs 780,4 miljoni latu, iepriekš LPS domes sēdē paziņoja Jaunsleinis.