Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Darbu zaudējis J3B kādreizējais vadītājs Magone

Pirms nedēļas Kultūras ministrija likvidēja Kultūras infrastruktūras nodaļu, kas bija atbildīga par Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta virzīšanu. Reizē ar nodaļas reorganizēšanu darbu zaudējis tās vadītājs Zigurds Magone, vēsta «Diena».

Par darba zaudēšanu bijušais aģentūras «Jaunie «Trīs brāļi»» (J3B) vadītājs saņēmis atlaišanas pabalstu 1596,99 latu apmērā un kompensāciju par neizmantoto atvaļinājumu — 1754,20 latus.

Kultūras ministrijas preses pārstāve Dace Vizule skaidro, ka vairākums no septiņiem darbiniekiem pārgājuši strādāt citās nodaļās, līdz ar to kompensācijas nav maksātas. «Līdzšinējās Kultūras infrastruktūras nodaļas četri pārvaldes vecākie referenti strādā Budžeta un investīciju nodaļā, viens juriskonsults — Juridiskajā nodaļā. Viens šīs nodaļas darbinieks pēc paša vēlēšanās beidzis darba tiesiskās attiecības jau augustā,» stāsta ministrijas pārstāve.

Magoni darbā pieņēma pēc toreizējās kultūras ministres Helēnas Demakovas iniciatīvas. Viņa darbības laikā bijuši pārmetumi no Valsts kontroles par nesaimniecisku rīcību. Tā pērn J3B grāmatvede piedalījusies izbraukuma seminārā Itālijā. Aģentūru ārvalstīs pārstāvējuši pat seši darbinieki vienā komandējumā uz Franciju, lai nodrošinātu aģentūras un tās īstenoto projektu — Latvijas Nacionālā bibliotēka un Rīgas koncertzāle — reprezentāciju starptautiskajā nekustamo īpašumu gadatirgū. Komandējuma izdevumi bijuši vairāk nekā 8000 latu.

Magone bijis viens no vislabāk atalgotajiem kultūras nozarē strādājošiem valsts iestāžu vadītājiem. Piemēram, 2007. gadā vidējais mēneša atalgojums viņam bija 3745 latu, savukārt no šā gada 1. jūlija, kad likvidēja aģentūru, Magone kā nodaļas vadītājs saņēma vien 1200 latu.