Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bičkovičs rosina vienkāršot tiesnešu iecelšanas kārtību

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs uzskata, ka būtu jāvienkāršo tiesnešu virzība pa karjeras kāpnēm gan horizontāli, gan vertikāli.

«Tālāko kustību karjerā būtu drošāk nošķirt no politiskās vides. Jo ilgāk tiesnesis strādā, jo viņam lielāks risks būtu saskarties ar kaut kādām personālijām, kurām tālākajā tiesneša karjerā ir kāda izšķiroša nozīme,» intervijā Latvijas Radio sacīja Bičkovičs.

Viņš uzskata, ka apstiprinot tiesnesi amatā pirmo reizi, šis process varētu notikt Saeimā. Bet tālāko tiesnešu virzību pa karjeras kāpnēm vajadzētu atstāt vai nu pašu tiesnešu ziņā, vai arī Valsts prezidenta ziņā. Tomēr, ja šo pienākumu uztic Valsts prezidentam, būtu nepieciešams grozīt Satversmi, piebilda Bičkovičs.

Komentējot Saeimas lēmumu nevirzīt Augstākās tiesas tiesneša amatam Māri Vīgantu, Bičkovičs atzina, ka viņu uztrauc, ka šādā situācijā,  kad notiek slēgtais balsojums un nav debašu, ir zināms rezultāts, bet nav zināma motivācija. Savukārt no pašiem tiesnešiem tiek sagaidīta katra lēmuma argumentācija, tāpēc arī paši tiesneši sagaida, ka lēmumi par viņiem ir pietiekoši argumentēti.

«Acīmredzot teikt, ka viss mums ir kārtībā, es neuzdrošinos teikt,» sacīja tiesnesis.