Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

AKKA/LAA lūgusi anulēt vienu no licencēm

Biedrībai «Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra/Latvijas autoru apvienība» (AKKA/LAA) oktobra sākumā Kultūras ministrija anulējusi licenci, vēsta tehnoloģiju jaunumu portāls «[s:28487]».

Licence anulēta ar nākamā gada 1. janvāri

Kultūras minsitrijā portālam «Apollo» skaidroja, ka anulēta licence attiecībā uz autoru audiovizuālo darbu nomu un īri anulēšanu. Tas nozīmē, ka videonomu īpašniekiem nebūs jāmaksā par autortiesībām.

Ministrijā uzsver, ka šīs licences anulēšana neietekmē pārējās AKKA/LAA atļaujas attiecībā uz autoru darba kolektīvā pārvaldījuma veikšanu.

Anulētā atļauja ir tikai viena no 12 (divpadsmit) AKKA/LAA izsniegtajām atļaujām, kas reglamentē biedrības darbu un atļauj veikt autoru mantisko tiesību kolektīvo pārvaldījumu attiecībā uz dažādu veidu autoru darbiem un dažādiem to izmantojumu veidiem, skaidro AKKA/LAA.

Oficiālais laikraksts «Latvijas Vēstnesis» ziņo, ka biedrībai līdz 2010. gada 1. janvārim jāveic visas nepieciešamās darbības atlīdzības sadalei par autoru darbu nomu un īri un tās pievienošanai 2010. gada sadales plānam.

AKKA/LAA skaidroja, ka licence ir anulēta pēc pašas organizācijas lūguma.