Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalniņš: nedrīkstam padoties un atmest ar roku

Komentējot iedzīvotāju pesimismu laikā, kad Latvijai ir ekonomiskās grūtības, Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš uzsver, ka nedrīkst padoties, atmest visam ar roku un teikt: «Nu viss ir cauri.»

Viņš uzskata, ka katrs cilvēks ir optimists, ja no rīta ir gatavs celties ārā no gultas un iet uz darbu.

«Ir jātic, ka kaut ko var darīt. Jāsadarbojas ar draugiem. Mēs par maz viens otru atbalstām, mēs par maz slavējam un pasakām paldies,» sacīja Kalniņš.

Latvijas institūta direktors uzskata, ka Latvijā ir daudz labu lietu un ir daudz veiksmīgu un patriotisku cilvēku. Tieši šie cilvēki jāizceļ un jaunajai paaudzei jāparāda labie piemēri.

«Lai prese un politiķi viens otru kritizē un mēģina izcelt kļūdas. Bet mums jābūt cilvēkiem, kas domā, ko var izdarīt. Mēs nevaram padoties, Latvija ir pārdzīvojusi daudz sliktākus laikus,» sacīja Latvijas institūta direktors.

Atbildot uz «Apollo» lietotāja apgalvojumu, ka ir laiks pamest «šo grimstošo kuģi», Kalniņš pauda izpratni, ka cilvēkiem, kuriem nav darba un nav lielas izredzes, ir vilinājums braukt uz ārzemēm.

«Varu saprast, ka kāds to dara, lai nopelnītu naudu. Es ceru, ka viņi to nedara uz mūžu un atgriezīsies. Skatos uz jauniem cilvēkiem: ja viņi aizbrauc, kaut ko iemācās, papildina savas zināšanas un atgriežas Latvijā, viņi būs vēl vērtīgāki.»