Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Hondurasa iesniegusi Hāgas tiesā prasību pret Brazīliju

Hondurasas Ārlietu ministrija nosūtījusi Hāgas Starptautiskajai tiesai prasību «sakarā ar Brazīlijas iejaukšanos valsts iekšējās lietās», vēsta aģentūra «RIA Novosti».

Par iemeslu šāda lēmuma pieņemšanai kalpoja gāztā Hondurasas prezidenta Manuela Selaijas klātbūtne Brazīlijas vēstniecībā. Selaija slepeni atgriezies valstī, izmantojot Venecuēlas lidmašīnu, un līdz šim uzturas Brazīlijas vēstniecībā Tegusigalpā.

«Brazīlijas vēstniecība Tegusigalpā nevar būt tā vieta, no kurienes tiek veikta pret Hondurasas nacionālo drošību vērsta politiska rīcība,» paziņojis Hondurasas ārlietu ministrs Karlos Lopes Este. Viņš arī atzīmēja, ka Brazīlijas valdības lēmums ļaut gāztā prezidenta Manuela Selaijas un tam tuvi stāvošo aprindu klātbūtni šīs valsts diplomātiskās misijas teritorijā ir ļāvis viņam vairākkārtēji vērsties pie iedzīvotājiem ar aicinājumiem nepakļauties varas iestādēm un rīkot masu protestus pret de facto valdību. «Hondurasa patur tiesības vērsties starptautiskajās tiesības aizsargājošajās institūcijās, kā arī izmantot preventīvos līdzekļus, lai pārtrauktu Brazīlijas puses nelikumīgo darbību, kura vērsta, lai mainītu pastāvošo kārtību, un pieprasītu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu,» paziņoja ministrs.

Brazīlijas Ārlietu ministrija, atsaucoties uz to, ka nav saņēmusi Hondurasas Ārlietu ministrija notu, pagaidām nekādi nav komentējusi pašreizējo situāciju.

Valsts apvērsums Hondurasā notika 28. jūnijā — pēc tam, kad prezidents Selaija atstādināja bijušo valsts militāro vadību, kura atteicās nodrošināt referendumu, kurā tiktu spriests par prezidenta pilnvaru pagarināšanu. Valsts Augstākā tiesa atzina militārpersonu atlaišanu un referenduma rīkošanu par nelikumīgu un 26. jūnijā izdeva orderi prezidenta apcietināšanai. Prezidentu Selaiju apcietināja un izsūtīja uz Kostariku valdības pakļautībā esošais karaspēks. Prezidents tika apsūdzēts korupcijā un konstitūcijas pārkāpšanā.