Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece negrasās atvainoties policistu arodbiedrībām

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) negrasās publiski atvainoties policistus apvienojošajām arodbiedrībām, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijas (IeM) Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja Sintija Virse.

Kā ziņots, Mūrniece atteikusies tikties ar policistu arodbiedrībām, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Neatkarīgās policistu arodbiedrības (NPA) priekšsēdētājs Armands Augustāns, tādējādi paužot sašutumu par šādu ministres rīcību. Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības (LAPA) prezidents Agris Sūna vakar paziņoja, ka arodbiedrības nedēļas laikā gaidīs atvainošanos no Mūrnieces, kā arī sociālā dialoga atjaunošanu. Ja tas no ministres puses netiks izdarīts, arodbiedrības sola izvērtēt Mūrnieces atbilstību ieņemamajam amatam.

Ja iekšlietu ministre atteiksies atjaunot sociālo dialogu, arodbiedrības «lūgs Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību sasaukt ārkārtas trīspusējās sadarbības padomes sēdi, kur dienas kārtībā būs tikai viens jautājums — izvērtēt Mūrnieces kundzes atbilstību ieņemamajam amatam», norādīja LAPA prezidents.

Turklāt atvainošanos no ministres gaida ne tikai LAPA, NPA, Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības (LSPTDA) vadība, bet arī aptuveni 4000 šo organizāciju biedru, iepriekš piebilda Sūna.

LETA jau ziņoja, ka NPA, LAPA un LSPTDA ir saņēmusi Mūrnieces parakstītu atbildes vēstuli šīm organizācijām, kurā ministre atsakās turpmāk tikties ar arodbiedrības pārstāvjiem un uzņemas visu atbildību par no tā izrietošām sekām un par turpmāko notikumu gaitu IeM sistēmas dienestos.

NPA vērš Latvijas un starptautiskās sabiedrības uzmanību, ka Mūrniece ir pirmā ministre Latvijas vēsturē, kura «uzdrošinājās klaji nekaunīgi un atklāti ignorēt Latvijas Satversmi, Latvijas likumus».

Mūrnieces vēstulē, ar kuru aģentūru LETA iepazīstināja NPA, minēts, ka ministre «regulāri ir tikusies ar dažāda līmeņa amatus ieņemošām Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, kuras policijas darbiniekus pārstāvošo arodbiedrību līdzšinējo darbību ir novērtējušas negatīvi un atzinušas, ka arodbiedrību pārstāvji nereti pauž viedokli un priekšlikumus, kuru īstenošana apdraud dienestu funkciju izpildi vai neatbilst dienestā esošo amatpersonu interesēm».

Ņemot vērā minēto, ministre vēstulē norāda, ka neieradīsies uz tikšanos ar arodbiedrību pārstāvjiem Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības telpās, kā arī atceļ tikšanos, kas bija plānota IeM telpās šā gada 30. oktobrī.