Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gārbere: attiecību uzlabošana ar Krieviju nenotiks uz Latvijas rēķina

ASV un Krievijas attiecību uzlabošana nenotiks uz Latvijas un citu Austrumeiropas valstu rēķina, ceturtdien Saeimas deputātiem apliecinājusi ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere (Judith Garber).

Saeimas Ārlietu komisijas deputāti ceturtdien tikās ar Gārberi, lai pārrunātu abu valstu divpusējos politiskos un ekonomiskos sakarus, kā arī sadarbība starptautiskajās organizācijās, tostarp NATO.

Kā sarunā uzsvēra vēstniece, ASV un Krievijas uzlabošanās nenozīmē, ka Baltija un Austrumeiropa vairs nebūtu ASV prioritāte. «Attiecību uzlabošanās ar Krieviju nenotiks uz Latvijas un citu Austrumeiropas valstu rēķina. Mēs neatbalstīsim nekādu ietekmes sfēru dalīšanu,» atsaucoties uz ASV viceprezidenta Džo Baidena pagājušajā nedēļā Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē teikto runu, norādījusi Gārbere.

Deputāts Artis Pabriks (SCP), uzsverot Latvijas un ASV stratēģisko partnerattiecību nozīmi, aicināja ASV saglabāt nemainīgi aktīvu iesaisti Baltijā un Austrumeiropas reģionā.

Arī deputāti Uldis Ivars Grava (JL) un Vaira Paegle pauda cerību, ka ASV un Krievijas attiecību uzlabošana nenotiks uz Austrumeiropas valstu rēķina. «Ceram, ka mūsu dalība NATO nav tikai simboliska un Ziemeļatlantijas līguma piektais paragrāfs par kolektīvo drošību nepieciešamības gadījumā patiesi reāli darbotos,» teica Grava.

Viņš arī atgādināja, ka piecus gadus kopš pievienošanās NATO, joprojām nav izstrādāts detalizēts Baltijas valstu aizsardzības plāns.