Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Braukšana ar darba auto - ienākumi, kurus apliks ar nodokli

Ar nodokli paredzēts aplikt darbinieka gūto labumu no darba devējam piederošas automašīnas izmantošanas privātām vajadzībām gan darba laikā, gan ārpus tā, portālam «Apollo» pavēstīja Finanšu ministrijā.  

Šim mērķim paredzēts 150 latus mēnesī kā nosacītu summu pieskaitīt darba attiecībās gūtajam ienākumam. «Šos 150 latus darbinieks nesaņems «uz rokas». Tie būs virtuāli,» sacīja Krampe.

Tādējādi nodokļu summa, kas papildus tiks atskaitīta no darbinieka apliekamā ienākuma, būs 44,90 lati (IIN (23%) – 31,40 latu un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu darba ņēmēja daļa (9%) - 13,50 lati). Vēl 36,14 lati valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā būs jānomaksā darba devējam.

Ja darba auto personīgajām vajadzībām izmantos vairāki darbinieki, darba devējs varēs ar nodokli apliekamo vērtību, 150 latus, proporcionāli sadalīt starp darbiniekiem atbilstoši automašīnas izmantošanas intensitātei. Papildu ieņēmumi valsts budžetā no šādas normas ieviešanas prognozēti 38,4 miljoni latu apmērā (15,7 miljoni latu no IIN un 22,7 miljoni latu no VSAOI).

Šobrīd valdībā apstiprinātie grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), kas paredz ar nodokli aplikt gūto labumu no darba devējam (uzņēmumam) piederoša vieglā pasažieru automobiļa izmantošanas personīgajām vajadzībām, neparedz atšķirīgus šīs normas piemērošanas nosacījumus privātuzņēmumos un valsts sektorā.

Patlaban Finanšu ministrija padziļināti pēta šādas normas piemērošanu ārvalstīs (īpaši Igaunijā) un pēc darba pabeigšanas izvērtēs nepieciešamību sagatavot priekšlikumus kādu atvieglojumu paredzēšanai un diskutēt par tiem valdībā. Tāpat, ja tiks pieļauts, ka atsevišķos gadījumos nodokļi nebūs jāmaksā, tiks izstrādāta detalizēta un stingra kārtība par to, kādi pierādījumi atvieglojumu saņemšanai būs jāsniedz Valsts Ieņēmumu dienestā.