Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākta Rīgas ASK bankrota procedūra

Kreditoru sapulcē ceturtdien nolemts sākt par maksātnespējīgu atzītā basketbola kluba Rīgas ASK bankrota procedūru, ziņoja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums «Panorāma».

Notikušajā kluba kreditoru sapulcē kļuva skaidrs, ka izlīgums ar kreditoriem un kluba sanācija nav iespējama, tāpēc tiks sākts bankrota process. Basketbolistiem un citiem kreditoriem, kuriem palicis parādā klubs, cerības saņemt naudu ir niecīgas.

«Protams, cerība mirst pēdējā, un ceram, ka kaut ko atgūsim,» atzina bijušais Rīgas ASK spēlētājs Uvis Helmanis. «Vienmēr jau pastāv niecīgs procents, ka kaut ko tomēr var atgūt.»

LETA jau ziņoja, ka basketbola klubs par maksātnespējīgu šā gada 9. jūnijā ar tiesas spriedumu tika atzīts no 24. aprīļa, bet par administratori tika apstiprināta Zinta Zālīte-Rukmane.

Kā ziņots, lietu par Rīgas ASK maksātnespēju Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa izskatīja 8. jūnijā un visi procesa dalībnieki atzina, ka klubs ir maksātnespējīgs. Rīgas ASK maksātnespējas lieta 28. aprīlī tika ierosināta gan pēc kluba bijušā spēlētāja Gata Jahoviča, gan tūrisma firmas SIA «Airtour.lv» pieteikumiem.

Vienīgais strīds tiesā izraisījās par to, no kura datuma atzīt maksātnespēju. «Airtour.lv» vēlējās, lai tā tiktu atzīta no pagājušā gada 20. novembra, Jahovičs - no šā gada 1. janvāra, bet Rīgas ASK - no 25. maija, kad notika pirmā tiesas sēde.

Jāpiebilst, ka Rīgas ASK parādsaistības tika lēstas ap 1 400 902 latiem.

Septembra vidū par darbības beigšanu paziņoja iniciatīvas grupa Rīgas ASK atjaunošanai, tādejādi lemjot, ka maksātnespējīgais basketbola klubs netiks atjaunots. Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad Rīgas ASK komanda netika iekļauta nākamās sezonas Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas dalībnieku vidū.

Iniciatīvas grupa nolēma, ka komandas dalība tikai Latvijas Basketbola līgas (LBL) turnīrā un BBL «Challenge Cup» turnīrā nav ne ekonomiski, ne loģiski pamatojama.