Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dālderis: «Gaismas pils» būvniecību uzraudzīs «Hill International S.A.»

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas «Gaismas pils» būvniecību turpmāk uzraudzīs «Hill International S.A.», šorīt intervijā LTV raidījumā «Labrīt, Latvija!» sacīja kultūras ministrs Ints Dālderis (TP).

Jau ziņots, ka nākamā gada budžetā «Gaismas pils» būvniecībai paredzēti 12 miljoni latu, tas ir, apmēram par 60% mazāk, nekā sākotnēji bija plānots. Papildus paredzēti arī līdzekļi būvniecības uzraudzībai.

Līdz ar Kultūras ministrijas (KM) likvidēto Kultūras infrastruktūras nodaļu, kas bija atbildīga par Latvijas LNB projekta virzīšanu, darbu zaudējis arī tās vadītājs Zigurds Magone.

Kā sacīja Dālderis, Magones vietā «Gaismas pils» būvniecību uzraudzīs «Hill International S.A.», ar kuru valstij noslēgts līgums. «Pašlaik esam iegājuši tādā fāzē, ka varam iztikt bez pašmāju būvuzraugiem,» uzskata Dālderis.

Būvniekiem pašiem jāizstrādā grafiks, kā strādāt ar tādu finansējumu, kāds «Gaismas pils» būvniecībai piešķirts.

Jau ziņots, ka LNB jaunās ēkas «Gaismas pils» projektam kopš 2004. gada izlietoti 46 853 000 latu. No šīs summas 8,612 miljoni latu iztērēti projektēšanas darbiem, 28,753 miljoni latu — «Gaismas pils» būvdarbiem, kā arī būvuzraudzībai un autoruzraudzībai, 6,147 miljoni latu tika samaksāti par būvlaukumā atsavinātajiem nekustamajiem īpašumiem. Silakroga grāmatu krātuves rekonstrukcija izmaksāja 0,859 miljonus, «Gaismas pils» būvlaukuma sagatavošana —1,437 miljonus latu. Priekšprojekta darbiem izlietoti 0,335 miljoni latu, citiem pakalpojumiem, tostarp dažādu ekspertu algošanai, iztērēts 0,71 miljons latu.

LNB projekta realizācijai noslēgti astoņi līgumi: ar pilnsabiedrību «Nacionālā būvkompāniju apvienība» par «Gaismas pils» būvdarbiem par 138 489 654 latiem, ar «Hill International S.A.» — par būvuzraudzību un inženierkonsultācijām, kas izmaksās 3 797 954 latus, ar SIA «Hill International Baltic» — par būvdarbu uzraudzību, kas maksā 1 629 450 latus, ar SIA «Arhitektu birojs Ģelzis–Šmits– Arhetips» — par LNB infrastruktūras objektu projektēšanu, kas maksā 1 203 114 latus, ar SIA «Constructus» — par LNB infrastruktūras objektu inženierrisinājumu daļas projektēšanu, kas maksā 2 173 476 latus.

Arhitekts Gunārs Birkerts par konsultāciju sniegšanu LNB ēkas infrastruktūras objektu būvprojekta izstrādē saņems 88 200 latus, SIA «Metrum» par zemes ierīcības projekta izstrādi LNB ēkas teritorijai — 8204 latus, bet VAS «Latvijas Jūras administrācija» par LNB teritorijas topogrāfiskā plāna aktualizēšanu saņems 1113 latus.