Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vulkāna iedvesmotās formas

Apkārtējā vide ir pastāvīgs iedvesmas avots arhitektiem, un tas ļauj piešķirt jaunceltnēm visdažādākās formas. Šodien mēs pastāstīsim par diviem nekustamā īpašuma objektiem, kuru radītājus iedvesmojuši ... vulkāni.

Pirmais projekts ir Nolas pilsētiņā (Itālija) uzbūvētais tirdzniecības centrs «Vulcano Buono». Tā līdzību ar netālu atrodošos slaveno Vezuvu uzsver konusveidīgā forma. Tieši 150 metru augstajā tirdzniecības centra «krāterī» izvietots teātris zem klajas debess un atpūtas zonas. Turpretī visas tirdzniecības telpas apslēptas «kalna» sienās, un tā nogāzēs iestādīts vairāk kā 25000 dažādu augu. Projekta kopējā platība ir 450000 m2. Tieši zem tirdzniecības telpām iedalītā platība veido 150000 m2. «Vulcano Buono» vēl ir arī kinozāle ar 2000 sēdvietām, viesnīca, restorāni... Tā autostāvvieta spējīga vienlaikus uzņemt 7000 vieglo automašīnu.