Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par lieliem uzskata tēriņus, kas ir lielāki par pašu ienākumiem

Daļa iedzīvotāju par lieliem tēriņiem uzskata tādus, kas pārsniedz 25% no mēneša ienākumiem, bet par nozīmīgiem tiek uzskatīti tādi, kas ir vismaz puse no mēneša ienākumiem, liecina SEB bankas veiktās aptaujas rezultāti. 

Aptaujā noskaidrots, ka 23% vērā ņemami tēriņi ir lielāki par 10% no mēneša ienākumiem. Aptaujas dati liecina arī par interesantu kopsakarību: jo regulārāk cilvēki plāno savu budžetu, jo pieticīgāku summu uzskata par lieliem tēriņiem. Puse to respondentu, kuri vienmēr plāno savus ienākumus un izdevumus, apgalvo, ka, viņuprāt, nozīmīgi tēriņi pārsniedz jau 10% no ikmēneša ienākumiem.

Gados jaunāki cilvēki vecumā no 26 līdz 32 gadiem biežāk par pārējiem uzskata, ka nozīmīga tēriņu summa pārsniedz desmito daļu no viņu ienākumiem. Savukārt respondenti vecumā no 46 līdz 52 gadiem visbiežāk no visām vecumu grupām par lieliem izdevumiem min tādus, kas pārsniedz pusi no viņu ienākumiem.

Ievērojama viedokļu nesakritība ir arī starp latviešiem un cittautiešiem: krievvalodīgajiem respondentiem izdevumi 10% un 25% apmērā no ienākumiem šķiet mazsvarīgāki nekā latviešiem (attiecīgi — 18 % un 31% pret 27% un 41%).