Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skaidrība par Vaškeviča turpmāko darbavietu varētu būt nākamnedēļ

Skaidrība par līdz šim augstās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonas Vladimira Vaškeviča turpmāko darba vietu varētu būt nākamnedēļ.

Kā aģentūru LETA informēja finanšu ministra Einara Repšes (JL) preses pārstāvis Aleksis Jarockis, ministrs Vaškevičam ir piedāvājis citu amatu Finanšu ministrijā. Sarunas starp abām pusēm pagaidām gan vēl turpinoties, un lielāka skaidrība tiek solīta nākamnedēļ.

Jau ziņots, ka, veicot VID reorganizāciju, tiks samazināts arī dienesta ģenerāldirektora vietnieku skaits, viens no kuriem līdz šim bija Vaškevičs.

LETA jau ziņoja, ka Repše vakar Latvijas Televīzijas raidījumā «100.pants» apstiprināja, ka VID darbiniekam Vladimiram Vaškevičam tiks piedāvāts cits amats. Visdrīzāk, Vaškevičam piedāvās vecākā eksperta amatu Finanšu ministrijā, bet Repše arī neizslēdz, ka Vaškevičs no piedāvātā amata atteiksies.

Kā ziņots, 27.oktobrī tika pieņemts lēmums veikt augstu VID amatpersonu rotāciju.

Repše tikšanās laikā ar VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju Neliju Jezdakovu apspriedis jautājumus par turpmāko VID reorganizācijas procesu, kā arī veicamos pasākumus, kas uzlabotu nodokļu iekasēšanu.

Pēc pārrunām ar Jezdakovu atbilstoši jaunajai VID struktūrai rotācijas kārtībā Muitas kriminālpārvaldes direktora amatā ir iecelts Marjans Burijs, kas līdz šim pildīja Muitas kriminālpārvaldes direktora vietnieka un Izlūkošanas daļas priekšnieks pienākumus.

Par Muitas auditu pārvaldes direktora pienākumu izpildītāju ir iecelts Tālis Kravalis, kas līdz šim bija Galvenās muitas pārvaldes direktora vietnieks.

Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes direktora pienākumu izpildītājas amatā iecelta Inga Brutāne, kas līdz šim bija Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes direktore.

Tāpat Inga Brutāne ir iecelta Nodokļu maksātāju konsultācijas pārvaldes direktores amatā.

Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes direktora amatā ir iecelts Valdis Lubgans, kas līdz šim bija Rīgas reģionālās iestādes (Ziemeļu rajona nodaļas, Latgales priekšpilsētas un Vidzemes priekšpilsētas) nodaļas vadītājs, savukārt Nodokļu kontroles pārvaldes direktores amatā ir iecelta Ināra Pētersone, kas līdz šim ir bija Galvenās nodokļu pārvaldes direktora vietniece, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktora vietnieks Aleksis Jarockis.

«VID vadībai jāpievērš īpaša uzmanība pelēkās ekonomikas apkarošanai, ievērojot vienlīdzības principu pret visiem nodokļu maksātājiem. Man ir svarīgi, lai reorganizācijas rezultātā VID lielāku vērību pievērš lielajiem nodokļu maksātājiem, bet mazos uzņēmumus atslogotu no pārmērīga auditēšanas sloga,» sacījis Repše.

Pēc ministra domām, VID jāveicina apkalpošanas serviss, kas būtu orientēts uz klientu, nodrošinot pilnvērtīgākas konsultācijas nodokļu maksātājiem un strādājot piecas darba dienas nedēļā, jo valdība ir nākusi pretī VID vadībai un piešķīrusi dienesta darbības nodrošināšanai papildu piecus miljonus latu, lai tādējādi uzlabotu arī nodokļu iekasēšanas rādītājus.

LETA jau ziņoja, ka Repše 22.oktobrī ierosināja disciplinārlietu pret VID ģenerāldirektoru Dzintaru Jakānu par viņa rīkojumu nepildīšanu un atstādināja viņu no amata. Jakāns 15.oktobrī bija parakstījis virkni rīkojumu, tostarp par vairāku VID amatpersonu iecelšanu struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku posteņos, tostarp par Vladimira Vaškeviča iecelšanu.

Šāds lēmums pieņemts, jo Jakāns uzdotajā laikā «apzināti nav izpildījis Repšes rīkojumus».