Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par kapavietu varētu prasīt nomas maksu

Pašlaik Rīgā netiek turpināta līgumu slēgšana par kapavietas uzturēšanu, bet Kapsētu pārvaldes priekšnieks apsver ideju iekasēt nomas maksu par kapavietu – latu par kvadrātmetru gadā, sestdien raksta «Neatkarīgā».

«Kapsētas ir Padomju Savienība miniatūrā – no mums visi ņem, bet neviens neko nedod,» tēlaini salīdzina Rīgas domes Kapsētu pārvaldes priekšnieks Vilnis Bisenieks.

«Cik man zināms, Rīgas kapsētās ir 300 tūkstoši vietu. Ja mēs ņemtu simbolisku maksu – latu par kvadrātmetru gadā, par šo pusotru miljonu latu lēnām visu varētu savest kārtībā: sakārtotu žogus un iebraukšanu, lai neļautu gānīt kapus. Piemēram, nupat Lāčupē izpostīti vācu karavīru kapi.»

Pēc viņa domām bez minimālas nomas maksas nedrīkst saimniekot, jo «mēs dzīvojam tirgus ekonomikas apstākļos». Pašlaik nomas maksa par kapavietu netiek prasīta, jānorēķinās tikai par apstiprinātajiem maksas pakalpojumiem (piemēram, bedres rakšana utt.), kā arī ir vienreizējā maksa, kas atkarīga no iegādātās kapavietas lieluma. 

Pagaidām šī ir tikai viena no iecerēm, kuru Kapsētu pārvaldes priekšnieks nolēmis iesniegt izskatīšanai Rīgas domē. Pašlaik viņš jau apturējis līgumu slēgšanu par ģimenes kapavietas uzturēšanu pilsētas kapsētās. To pamanījuši arī rīdzinieki, jo pie kapu kantoriem atrodas informācija, ka šo līgumu noformēšana uz laiku pārtraukta. «Apturēju, jo tika radīta nevajadzīga ažiotāža. Tā bija tendence parādīt, ka mēs kaut ko darām. Iedzīvotājiem tāpēc nav pamata uztraukties. Ja apbedījums ir, tas ierakstīts kapu grāmatās un nekur nepazudīs,» mierina Bisenieks.