Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji: bija jāaizņemas, jo valsts bija izzagta

Daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka nauda no starptautiskajiem partneriem Latvijai bija jāaizņemas, jo valsts bija izzagta, liecina jaunākā «DnB NORD Latvijas barometra» pētījuma rezultāti.

Pārliecība, ka valsts bija izzagta, pauduši 65% privātajā un 54% valsts sektorā strādājoši, kā arī lielākā daļa jeb 56% bezdarbnieku.

Atšķirīgs viedoklis iedzīvotājiem ir par to, kas vēl vainojams, ka Latvijā ir ekonomiskā krīze, jo 54% privātajā sektorā strādājošo uzskata, ka tā ir korupcija, bet valsts sektorā strādājošie 52% gadījumu norādīja – nepārdomāta budžeta veidošana „treknajos gados”. 52% bezdarbnieku minējuši, ka iemesls, kāpēc Latvijai vajadzēja aizņemties naudu no starptautiskajām organizācijām, ir valsts pārvaldes nekompetence.

Aptaujā arī noskaidrots, ka trešā populārākā atbilde, jautājot, kas radīja ekonomisko krīzi un tāpēc bija jāaizņemas nauda no starptautiskajām organizācijām bija: privātajā sektorā strādājošie 53% gadījumu sacīja, ka valsts pārvaldes nekompetence, bet 47% valsts sektorā strādājošie un 50% bezdarbnieki domā, ka „Parex bankas” glābšana.