Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LR un LTV apvienošanā neiesaista raidorganizāciju vadību

Saeimā izveidota darba grupa, kuras uzdevums ir strādāt pie divu sabiedrisko mediju — Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) — apvienošanas. Taču sabiedrisko mediju vadītājiem par šo grupu ir savs raksturojums — nav precīza darba uzdevuma un mērķa, ir dažādas intereses un par daudz ekspertu, pirmdien vēsta «Neatkarīgā».

Turklāt pretēji iepriekš solītajam darba grupā nav iekļauts neviens pārstāvis no LR un LTV. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šim mērķim nolēmusi veidot speciālu darba grupu ar nosaukumu «Par sabiedrisko mediju attīstības jautājumiem». Tajā iekļauti visi tie interesenti, kuri iepriekš devās uz diskusiju pie premjera, taču joprojām nav skaidrs, kādas būs tās funkcijas un uzdevumi.

Projekta variantā par konkrētiem uzdevumiem teiktas vispārīgas frāzes — izstrādāt vīziju par sabiedrisko mediju attīstību, sabiedrības līdzdalības veicināšanas principi, vienota elektronisko mediju struktūra, LR un LTV apvienošanas ekonomiskais un finansiālais modelis, nacionālā pasūtījuma koncepcija, pakalpojumu pieejamība un Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) vadības modelis un uzdevumi.

Kritiska attieksme pret darba grupu ir LTV ģenerāldirektoram Edgaram Kotam. «Šī grupa ir zināma jau vismaz četrus gadus, un nav pārliecības, ka tā pāris mēnešu laikā spēs atrisināt tik daudz uzdevumu, ja šo gadu laikā nespēja izstrādāt likumdošanu par sabiedrisko mediju finansēšanu.»

Viņš ir skeptiski noskaņots par šīs darba grupas efektivitāti. «Jau tagad tajā ir apmēram 20 cilvēki, katrs no viņiem ir ieinteresēts pārstāvēt savas intereses. Tur ir komercraidstaciju pārstāvji, konfrontējošas puses,» skaidro LTV vadītājs.

Arī LR ģenerāldirektors Dzintris Kolāts šajā darba grupā nav iekļauts, lai gan viņu aicināja. «Pats negribēju tur būt. Man bija saruna ar [Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāju Ingrīdu] Circenes kundzi. Taču lieta ir tāda, ka līdzīga darba grupa jau ir NRTP, tāpēc neuzskatu par vajadzīgu darboties divās darba grupās. Abām darba kārtībā ir vienādi jautājumi. Tā ir tikai lieka resursu izšķiešana,» uzskata Kolāts.

Tikmēr Circene skaidro, ka abu sabiedrisko mediju vadītāju tiešais darba pienākums ir strādāt ar NRTP un piedalīties finanšu analīzes un efektivitātes uzlabošanā, taču, ja radīsies nepieciešamība, uz sēdēm kā ekspertus pieaicinās arī LTV un LR vadītājus.

Tādēļ Saeimas darba grupā esot nolemts virzīt tikai vienu pārstāvi no NRTP — priekšsēdētāja vietnieci Daci Bucenieci.