Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz autoceļiem kļūst gaišāk un drošāk

1. novembrī noslēdzās desmitās ikgadējās satiksmes drošības akcijas «Autogaismas — kārtībā» sākotnējā programma. Ņemot vērā ievērojamo autovadītāju atsaucību, auto gaismas bez maksas pārbaudīt būs iespējams arī 6., 7. un 8. novembrī pie tirdzniecības centra «Mols», informē autokluba «LAMB» mārketinga direktore Iveta Stahanova.

Akciju organizēja Latvijas Automoto biedrība sadarbībā ar AAS «Ergo Latvija», DUS «Viada», OCTA un CSDD. Tās uzdevums bija veicināt satiksmes drošību un akcentēt, ka, diennakts gaišajam laikam kļūstot īsākam, ik gadu palielinās satiksmes negadījumu skaits. Iemesls bieži ir nenoregulētas auto gaismas. Lai palīdzētu autovadītājiem, no 11. septembra tika piedāvāta iespēja gaismas bez maksas pārbaudīt un noregulēt, lai tumšajā diennakts laikā varētu braukt droši un bez jebkāda riska.

Akcijas organizators, Latvijas Automoto biedrības prezidents Juris Zvirbulis uzsver: «Šā gada akcija bija raksturīga ar divām iezīmēm. Pirmkārt, jāmin ievērojamā interese par akciju un dažkārt pat negaidīti lielais akcijas dalībnieku skaits. Iespējams, viens no iemesliem bija ekonomiskā situācija valstī, jo, kā zināms, auto gaismas tika pārbaudītas bez maksas. Otrkārt, tāpat kā pērn, arī šogad pieaug automašīnu skaits, kuru gaismas nav iespējams noregulēt un jāapmeklē autoserviss. Ceram, ka Latvijas Automoto biedrības un mūsu partneru kopīgā akcija dod nopietnu ieguldījumu satiksmes drošības veicināšanā.»

Kopumā Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī un Liepājā tika pārbaudītas gandrīz 4000 automašīnu. No tām 65% gaismas tika noregulētas, 17% auto gaismas bija kārtībā, bet 18% tika lūgti apmeklēt autoservisu, jo bija vajadzīgs nopietnāks remonts.

http://www.lamb.lv/index.php

Būsim vienoti rūpēs par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību!