Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ford» darbinieki Kanādā akceptē izmaksu samazināšanas programmu

ASV autobūves kompānijas «Ford Motor Co.» darbinieki apstiprinājuši vadības izveidoto izmaksu samazināšanas plānu, kas paredz 2011. gadā Kanādā slēgt rūpnīcu, likvidējot 1500 darba vietas, paziņoja Kanādas arodbiedrība «Canadian Auto Workers» (CAW).

Tādējādi CAW pēdējo 18 mēnešu laikā akceptējusi jau otru izmaksu samazināšanas programmu.

«Darbinieku lēmumu nevajadzētu uzskatīt kā apmierinātību ar piedāvāto plānu. Darbinieki cerēja uz arodbiedrību, ka tā panāks labāko iespējamo vienošanos un aizsargās to intereses ilgtermiņā, taču [autorūpniecības] sektora problēmas nevar atrisināt pie sarunu galda,» norādīja CAW prezidents Kens Levenza.

Papildus rūpnīcas slēgšanai, panāktā vienošanā arī paredz atvaļinājumu, atpūtas laika un veselības aprūpes piemaksu samazināšanu.

Bet «Ford» vadība apņēmusies Kanādā saglabāt vismaz 10% no Ziemeļamerikas ražošanas apjoma.

Ontārio provinces rūpnīcā tiek ražoti «Ford Crown Victoria» modeļi, kurus ikdienā izmanto ASV policijas spēki un Ņujorkas taksometru kompānijas, kā arī «Mercury Grand Marquis» automašīnas.