Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Al Qaeda» aicina uzbrukt rietumvalstīm ar pašizgatavotām sprāgstvielām

Teroristiskās organizācijas «Al Qaeda» Arābijas pussalas atzara līderis svētdien grupējuma tīmekļa žurnālā publicējis aicinājumu uzbrukt rietumvalstu lidostām un vilcieniem, norādot, ka sprāgstvielas iespējams vienkārši pagatavot arī no mājsaimniecībā izmantojamām precēm.

Kā uzskata analītiķi, islāmistu radikāļu grupējums cenšas pastiprināt savu ietekmi, lai saglabātu tēlu pēc nerealizētajiem draudiem uzbrukt Rietumiem.

Abu Basirs Nasers al Vahaiši interneta žurnālā «Sada al Malahem» publicētajā rakstā aicina kaujiniekus uzbrukt arī sekulāro mediju darbiniekiem un žurnālistiem, kuri atbalsta oficiālo valdību politiku Tuvajos Austrumos.

«Tev nav jāiegulda lieli pūliņi vai jāiztērē daudz naudas, lai iegūtu aptuveni desmit gramus sprāgstvielu. Netērē daudz laika, meklējot izejmateriālus, jo tie jau atrodas tavas mātes virtuvē,» savā svētdien publicētajā rakstā norāda Vahaiši.

«Tās (bumbas) veido bumbas formā, ko var mest, vai detonē tās, izmantojot taimeri vai attālinātu detonatoru, vai mocekļa jostu, vai arī jebkāda veida elektronisku ierīci,» kaujinieku atzara līderis sniedz padomus jaunajiem nemierniekiem.

Viņš aicina uzbrukt valstīm, kuras iesaistītas karos islāma valstīs, kā arī valdības pārstāvjiem un tiesībsargājošajām institūcijām Tuvajos Austrumos.

Pēc 11.septembra teroraktiem «Al Qaeda» savu darbību aktīvi izvērsusi galvenokārt musulmaņu apdzīvotajās valstīs, tostarp Alžīrijā, Irākā, Afganistānā un Jemenā.

Vahaiši arī aicināja izmantot nažus vai nūjas, lai uzbruktu «sekulāro mediju darbiniekiem un žurnālistiem, kas izsmej reliģijas uzdevumus un veicina, un attaisno neticīgo valdnieku [rīcību]».

«Naži ir labs līdzeklis [dažos gadījumos], (..) [savukārt citos gadījumos noder] pamatīga sišana, lai viņi [pēc tam] tiktu piesieti pie gultas vai zaudētu kādu no maņām,» apgalvo kaujinieku līderis.

Aicinot iznīcināt «Al Qaeda» ienaidniekus, Vahaiši apgalvo, ka «islāma modžahedu pienākums ir sevi nodarbināt, plānojot, kā noraut neticīgo galvas».

Augustā «Al Qaeda» uzbrucējs pašnāvnieks centās nogalināt Saūda Arābijas princi, kas uzsācis karalistes pretterorisma kampaņu. Tas bija pirmais uzbrukums valsts karaliskās ģimenes pārstāvim sešu gadu laikā, kopš kaujinieki uzsāka uzbrukumus šajā karalistē.

Saūda Arābija, kas ir pasaulē lielākā naftas eksportētājvalsts un cieša ASV sabiedrotā Tuvajos Austrumos, uzsāka cīņu pret nemierniekiem, kad atklājās, ka tās pilsoņi ir atbildīgi par 11.septembra teroraktiem.

«Al Qaeda» veikusi uzbrukumus vairākām reģiona valstīm, lai destabilizētu Rietumu atbalstītās valdības.