Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Auto nodoklis jāiekasē no uzņēmējiem, kam minimālā alga un «landroveri»

Runājot par jauno automašīnu nodokli, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle met akmeni Finanšu ministrijas dārziņā, sakot, ka tā «tērē laiku uz izrādīšanos, bet ne reālām lietām».

Sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā «Labrīt, Latvija!» Egle norādīja: lai kontrolētu savu darbinieku auto izmantošanu, daudziem uzņēmējiem būs jāmaina jau sakārtota sistēma. «Latvijas uzņēmējiem ir ap 40 000 automašīnu. Par tām būs jāmaksā vēl nodoklis,» — tā Egle.

Lai palielinātu nodokļu ieņēmumus, izeja ir daudz vienkāršāka, uzskata Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore. «Jāskatās uz tiem darba devējiem, kuriem ir minimālā alga un «landroveri». Nevajag terorizēt zemniekus, iedzīvotājus uz autoceļiem.»

Viņa arī uzsvēra, ka, ieviešot šādu nodokli, nav padomāts par to, kā samazinājusies cilvēku pirktspēja. «Tiek tērēts laiks uz izrādīšanos, bet ne reālām lietām,» saka Egle.

«Par darba auto izmantošanu — papildu nodokļi un mazāka alga

«Neizpratnē, kā pārbaudīt, vai auto lieto tikai darbā