Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skūpstīšanās radusies, lai uzlabotu sievietes imunitāti

Britu zinātnieki secinājuši, ka skūpstīšanās cilvēku vidū attīstījusies, lai, apmainoties baktērijām, uzlabotu sievietes imunitāti un pasargātu viņas nedzimušo bērnu, vēsta britu laikraksts «The Daily Telegraph».

Kā liecina Līdsas universitātes zinātnieku pētījums, skūpstīšanās laikā vīrietis nodod sievietei citomegalovīrusu, kas normāli nav dzīvībai bīstams, taču var nopietni apdraudēt sievieti un viņas vēl nedzimušo bērnu grūtniecības laikā. «Visefektīvāk vīriešu citomegalovīruss tiek inokulēts sievietes organismā, no mutes mutē apmainoties ar siekalām, sevišķi, kad vīrieša siekalas ieplūst tradicionāli mazāka auguma sievietes mutē,» raksta Kolins Hendrijs žurnālā «Medical Hypotheses» publicētajā pētījumā.

Pēc Hendrija vārdiem, vislabākā aizsardzība rodas, skūpstoties ar vienu un to pašu personu sešu mēnešu periodā. Attiecībām progresējot un skūpstiem kļūstot kaislīgākiem, sievietes imunitāte uzlabojas, samazinot saslimšanas iespējas. Kad sieviete kļūst grūta, viņas imunitāte ir pietiekami stipra un iespējamība, ka viņas nedzimušais bērns inficēsies ar citomegalovīrusu, ir krietni mazāka.

Iepriekš zinātnieki izteikuši hipotēzes, ka skūpstīšanās darbojas kā evolucionārās kvalitātes kontroles forma, jo siekalas satur informāciju par partnera auglīgumu, veselību un gēniem. Tomēr, kā norādījis Hendrijs, par šīm lietām iespējams spriest, arī nestājoties tik tuvās attiecībās. «Informāciju par ķermeņa tipu, smaržu, reproduktivitāti, slimībām un, protams, fizisko un mutes higiēnu var iegūt, atrodoties cilvēka tuvumā.»