Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Medicīnas iestādes samazina cenas un rīko bezmaksas akcijas

Jau kopš gada sākuma liela daļa medicīnas pakalpojumu sniedzēju pakāpeniski samazina cenas.

Patlaban medicīnas iestādes, lai padarītu pakalpojumus pieejamus arī maznodrošinātajiem un cilvēkiem ar nelieliem ienākumiem, organizē dažādas bezmaksas akcijas, uzsver biznesa informācijas portāla «Nozare.lv» aptaujātie medicīnas nozares eksperti.

«Arī mēs esam spiesti samazināt cenas, lai mūsu pakalpojumi būtu pieejami. Cenas sākām samazināt no šī gada maija, kad sapratām, kas notiek ar valsts ekonomiku un pacientu maksātspēju. Mūsu pakalpojumu cenu samazinājums vidēji ir no 10% līdz 20%,» atzīst SIA «Palīdzības dienests» valdes priekšsēdētāja Sandra Akmene.

Arī SIA «Možums-1» direktore Ruta Plečere stāsta, ka pakalpojumu cenas ir nācies samazināt pakāpeniski - sākumā par 10%, tad par 20%, un tagad cenas samazinātas jau par 25%.

«Es gribētu uzsvērt, ka mēs šobrīd piedāvājam arī atsevišķus pakalpojumus cilvēkiem ar nelieliem ienākumiem - mums, piemēram, ir piedāvājums pensionāriem par puscenu. Atlaides ir arī bezdarbniekiem, ja viņi uzrāda statusu apliecinošu dokumentu. Nenoliedzami, ka iespēju robežās mēs cenšamies pacientus novirzīt uz tiem pakalpojumiem, kurus mums atmaksā valsts,» stāsta Plečere.

Savukārt SIA «Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnika «Ādaži"» valdes priekšsēdētājs Andrejs Peredistijs atklāj, ka pakalpojumu cenas viņa vadītajā iestādē nav samazinātas.

«Esam neliela šaura profila iestāde. Izdevumi biznesa uzturēšanai ir lieli, algas saviem darbiniekiem neesam samazinājuši, kā arī visam, kas nepieciešams ķirurģisku manipulāciju veikšanai, cenas nav samazinātas. Tomēr neņemt vērā šī brīža ekonomisko situāciju nav iespējams. Tāpēc ambulatorajā sektorā mēs piedāvājam bezmaksas konsultācijas un izmeklēšanu. Tas notiek regulāri akciju veidā. Piemēram, oktobrī un novembrī par brīvu bija pieejamas 15 konsultācijas cilvēkiem ar pleca problēmām,» skaidro eksperts.

Peredistijs atklāj, ka arī ģimenes ārsti tiek informēti par bezmaksas konsultāciju un izmeklējumu iespējām.

Kā liecina informācija gremošanas slimību centra «Gastro» mājaslapā, arī šajā medicīnas iestādē noteiktā laika posmā tiek sniegtas konsultācijas pie speciālistiem ar 25% atlaidi sociāli neaizsargātiem pacientiem. Konsultācijas ar atlaidi paredzētas grūtniecēm, jaunajām māmiņām, kurām ir bērni līdz gada vecumam, un pensionāriem, uzrādot attiecīgo statusa apliecinošu dokumentu.

Kā ziņots, lai sniegtu kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumus rīdziniekiem ar nelieliem ienākumiem, «Veselības centrs 4» vēl šogad plāno labiekārtot telpas jauna medicīnas centra izveidei.

Kā skaidroja «Veselības centra 4» sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Apine, jaunajās telpās «tiks upurēta estētiskā vide», lai pakalpojums būtu pēc iespējas pieejamāks un lētāks plašākam cilvēku lokam - tur nebūs ļoti dārgu iekārtu, būs vienkāršāks iekārtojums, taču tāpēc necietīs pakalpojumu kvalitāte.

Patlaban notiek telpu labiekārtošana, un, iespējams, novembrī pakalpojumu sniegšana jaunajās telpās jau varētu tikt uzsākta.