Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Būs vieglāk pāriet no vienas bankas uz otru

No novembra patērētājiem Eiropas Savienībā būs vieglāk pārvietot norēķinu kontu no vienas bankas uz citu tajā pašā dalībvalstī, portālu «Apollo» informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā.

Turpmāk ikreiz, kad klients vēlēsies norēķinu kontu pārvietot uz citu banku, jaunā banka piedāvās palīdzību bankas maiņas procesā. Turklāt lielākā daļa nacionālo banku asociāciju ir paziņojušas, ka maksa par bankas maiņu no klientiem netiks iekasēta.

Kopējie bankas konta mainīšanas principi, ko 2008. gada decembrī pieņēma Eiropas Banku nozares komiteja, paredz, ka gadījumos, kad klients vēlēsies pāriet uz citu banku, jaunā banka darbosies kā galvenais kontaktpunkts un piedāvās palīdzību bankas maiņas procesā.

Tā sazināsies ar iepriekšējo banku, lai nodrošinātu, ka jaunā banka var ātri un netraucēti uzsākt klienta periodisko maksājumu, piemēram, tiešā debeta un regulāro maksājumu, izpildi. Visbeidzot, jaunā banka palīdzēs klientam slēgt veco kontu un konta atlikumu pārvietot uz jauno kontu.