Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī premjeram iebildumi pret VM iecerēto dārgo vakcīnu iepirkumu

Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (JL) ir iebildumi pret Veselības ministrijas (VM) iecerētajām izmaiņām vakcinācijas plānā un jauno vakcīnu iepirkumu.

Intervijā Latvijas Radio trešdien no rīta premjers norādīja, ka arī jau iepriekš iebildis pret šo plānu, tomēr gan esošā veselības ministre Baiba Rozentāle, gan viņas priekšgājējs Ivars Eglītis (abi — TP) esot uzstājuši, ka jaunās vakcīnas nepieciešamas.

Iepriekš, kad šis jautājums vairākkārt skatīts valdībā, pret izmaiņām vakcinācijas plānā iebildusi tikai Ģimenes ārstu asociācija, savukārt vadošie pediatri un infektologi uzsvēruši, ka tās ir vajadzīgas.

«Pašreiz notiek iepirkumu procedūras. Es pieļauju, ka iepirkumu procedūras vēl var apturēt un arī vakcinācijas plānu var koriģēt,» valdības vadītājs gan norādīja, piebilstot: lai to izdarītu, būtu svarīga gan VM iniciatīva, gan nozares speciālistu atbalsts.

Konkrēta summa gan vēl neesot skaidra, jo to noteiktu iepirkums, tomēr premjers apstiprināja, ka runa ir apmēram par sešiem miljoniem latu.

«Jebkurā gadījumā skaidrs, ka situācijā, kad mums būtiski pietrūkst līdzekļu veselības aprūpē, vai mēs vēl varam sākt jaunu daudzmiljonu vakcinācijas programmu, ir jautājums. Un man kā premjeram bija ļoti nopietnas šaubas, tāpēc mēs vairākkārt šo jautājumu skatījām valdībā, vairākkārt pieaicinājām dažādus speciālistus, no kuriem vairākums, jāatzīst, teica, ka [izmaiņas vakcinācijas plānā ir] ļoti nepieciešamas un vajadzīgas,» Dombrovskis uzsvēra.

«Mana pozīcija ir joprojām šaubīga, bet, ja tas bija tas, ko VM virzīja un vairākums speciālistu atbalstīja…» viņš vēl bezspēcīgi piebilda.

Latvijas Radio iepriekš ziņoja: VM plāno iepirkt vakcīnas par vairākiem miljoniem latu. Turklāt tādas vakcīnas, kuras atļaujas saviem iedzīvotājiem nodrošināt tikai turīgākās Eiropas valstis.