Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TM: jau patlaban par narkotiku lietošanu ir administratīvs sods

Tieslietu ministrija (TM) norāda: notikusi sabiedrības maldināšana, ka [s:28752], jo jau tagad par narkotiku lietošanu paredzēts tikai administratīvs sods, bet kriminālsods paredzēts tikai tādā gadījumā, ja pārkāpums izdarīts atkārtoti gada laikā.

Ministrijas speciālisti uzsver, ka administratīvais pārkāpums, piemēram, narkotisko vielu lietošana bez ārsta nozīmējuma, kas izdarīta atkārtoti, joprojām ir un paliek administratīvs pārkāpums un tikai tas, ka persona nav labojusies, nevar šo pārkāpumu atzīt par krimināli sodāmu.

Turklāt darba grupas izstrādātajos grozījumos Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā tiek paredzēts būtiski palielināt naudas sodu par narkotisko vielu lietošanu, proti, līdz 250 latiem. Patlaban šis sods ir 75 lati.

Par narkotisko vielu glabāšanu vai iegādāšanos nelielā apmērā turpmāk uzreiz tiks noteikta kriminālatbildība atšķirībā no esošā regulējuma, kad par pirmo šādu pārkāpumu paredzēta administratīvā atbildība. Savukārt narkotiku tirgošana neatkarīgi no apmēra gan pašlaik, gan turpmāk būs tikai un vienīgi krimināli sodāma.

TM ir neizpratnē par policijas un Iekšlietu ministrijas amatpersonu paustajiem viedokļiem, nosodot darba grupas izstrādātos grozījumus Krimināllikumā un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, jo darba grupā piedalījās pārstāvji gan no Valsts policijas, gan Iekšlietu ministrijas. Proti, abas institūcijas bija informētas par topošajiem grozījumiem normatīvajos aktos un piedalījās diskusijās par iecerētajām izmaiņām, paužot tām atbalstu.

Narkotiku lietošana ir pārkāpums, kura izmeklēšanai kriminālprocesuālā kārtībā policija tērēs milzīgus resursus, liedzot spēkus un resursus ieguldīt daudz nopietnāku noziegumu atklāšanā un izmeklēšanā. Turklāt policijas pārstāvji ne reizi vien publiski pauduši nostāju, ka policijai trūkst resursu sīku noziegumu izmeklēšanai, tādēļ izskanēja priekšlikums dekriminalizēt sīkās zādzības, nosakot par tām administratīvo sodu, norāda ministrija.