Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidents: labāk domāt par progresīvo nodokli īpašumam

Valsts prezidents Valdis Zatlers ir izvairīgs jautājumā, vai jāievieš progresīvais iedzīvotāju ienākumu nodoklis, taču uzsver, ka jādomā par progresīvo nodokli nekustamajam īpašumam.

«Es katrā ziņā atbalstītu progresīvo nodokli nekustamajiem īpašumiem, jo tur atkal šis slogs sadalīts vienādi pilnīgi uz visiem — maziem un lieliem īpašumiem, lētiem un dārgiem īpašumiem. Šeit ir tas virziens, kurā būtu jāiet, lai tomēr tie, kuriem naudas ir vairāk, maksātu vairāk nodokļu arī valsts budžetā,» pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (JL) paudis prezidents.

Zatlers arī norādījis, ka valdībai jādomā par ģimenēm, kas budžeta pieņemšanas gadījumā būtu lielākie cietēji.

«Es vairāk pievērstu uzmanību tam faktam, ka samazināts neapliekamais minimums, jo tas skar ģimenes, kurās ir vairāk bērnu un apgādājamo. Jāpadomā, vai šīs ģimenes tomēr necieš pārāk daudz. Tas ir galvenais jautājums un arī galvenā iebilde no starptautisko aizdevēju puses — vai šis neapliekamā minimuma samazinājums tomēr neradīs papildu slogu un spriedzi tajās ģimenēs, kurām ir vismazākie ienākumi,» — tā Valsts prezidents.

Premjers iepriekš norādīja uz vairākām problēmām, kas saistītas ar progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu.