Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apcietināts Bērnu slimnīcas iepirkuma komisijas loceklis

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien piemērojusi apcietinājumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētajam Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) iepirkumu komisijas loceklim, slimnīcas valdes loceklim Arnim Kramzakam, vēsta portāls «citadiena.lv».

Apcietinājums Kramzakam piemērots kā drošības līdzeklis. Kopumā KNAB veiktajā kratīšanā BKUS lietā aizturētas piecas personas, ziņo «citadiena.lv».

Komentējot KNAB veikto kratīšanu BKUS telpās, Bērnu slimnīca vien norādīja, ka iestādē visi iepirkumi veikti likumiskā kārtībā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Bērnu slimnīcas pārstāve Romēna Namniece, precizējošu informāciju par veikto pārbaudi var sniegt KNAB, bet pati slimnīca no sīkākiem komentāriem atturas.

Arī Veselības ministrijas (VM) preses sekretārs Oskars Šneiders aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka ministrija ir informēta par KNAB pārbaudi Bērnu slimnīcā, taču «šobrīd nekādu plašāku komentāru nebūs».

Kad būs pieejams KNAB lēmums pēc veiktās pārbaudes, tad arī sekos ministrijas komentārs.

Kā aģentūrai LETA norādīja KNAB Korupcijas novēršanas nodaļas galvenais speciālists Andris Vitenburgs, lūgts sniegt informāciju par KNAB veiktajām darbībām Bērnu slimnīcā, «informāciju publiskajā telpā par atsevišķām KNAB veiktajām vai veicamajām procesuālajām darbībām birojs nesniedz un nekomentē».

Publiskajā telpā informācija tiek sniegta par konkrētu kriminālprocesu, kad tajos tiek sniegtas ziņas par nozīmīgiem procesuālajiem lēmumiem, piemēram, lēmums par aizdomās turēto drošības līdzekļa piemērošanu, ja tas netraucē izmeklēšanas intereses, atzīmēja KNAB pārstāvis.

Jau ziņots, ka KNAB vakar veicis kratīšanu Bērnu slimnīcā. Kā rakstīja «Latvijas Avīze», pēc kratīšanas veikšanas uz KNAB paskaidrojumu sniegšanai nogādātas BKUS amatpersonas, kas atbild par saimniecisko darbību.

Pēc neoficiālām ziņām, kratīšana saistīta ar iepirkšanas procedūrām BKUS daudzfunkcionālā korpusa būvniecībai.

Pēc publiski pieejamās informācijas, BKUS slēgusi līgumu ar konkursa uzvarētāju SIA «Pamats» par daudzfunkcionālā korpusa būves pirmo kārtu par 37 855 latiem, kā arī uzņemšanas nodaļas renovācijas darbiem par 203 936 latiem. Papildus darbu veikšanu pie daudzfunkcionālā korpusa II, III, IV kārtu būvdarbiem par 131 345 latiem BKUS slēgusi ar uzņēmumu «PPF Būve», kas ir cieši saistīts ar SIA «Pamats». BKUS valdes priekšsēdētājs ir Dzintars Mozgis, bet valdes locekļi Kramzaks un Egils Lavendelis. Iepirkumu komisijas priekšsēdētājs bija Kramzaks. Komisijā kā loceklis bija arī BKUS saimnieciskais direktors Aivars Lisenko.

Jau ziņots, ka KNAB attiecībā uz atsevišķu veselības aprūpes iestāžu veiktajiem iepirkumiem un iespējamām ar iepirkumiem saistītām nelikumībām ierosinājis kriminālprocesu. To iepriekš atzina KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis pēc tikšanās ar veselības ministri Baibu Rozentāli (TP).