Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperts: ASV NĪ tirgus ir jauna sabrukuma priekšā

ASV nekustamā īpašuma (NĪ) sektoram draud sabrukums, ar šādu paziņojumu pēdējās dienās nācis klajā amerikāņu investors miljardieris Vilburs Ross, vēsta «[s:28769]».

«Manuprāt, ASV ekonomika pašlaik atrodas milzīga komerciālā NĪ sektora sabrukuma priekšā. Iemītnieku skaits uz vienu platības vienību un īres cenas samazinās, taču summas, ko investori vēlētos iegūt no iegādātajiem īpašumiem, pieaug. Ross izteicies, ka nespēj iztēloties vēl sliktāku ekonomisko faktoru kombināciju, kāda ir patlaban.

Pēc investora domām, visu vēl sarežģī tas, ka nākamo gadu laikā daudziem NĪ īpašniekiem nāksies dzēst kredītus simtiem miljardu ASV dolāru apmērā. «Turklāt lielākā daļa īpašumu jau maksā mazāk, nekā kredīti, kas par tiem paņemti. Ross atzīmējis vēl kādu negatīvu faktoru. Bez dažādiem lielveikalu un tirdzniecības centriem pirms krīzes komerciālā īpašuma sektorā galvenie klienti bija finanšu kompānijas. Tagad pieprasījums no tām ievērojami sarucis. Katru reizi, kad tiek slēgta kādas bankas filiāle vai bankrota rezultātā tiek dzēsti aktīvi, piedāvājumi komerciālā NĪ sektorā pieaug, kas savukārt liek samazināt cenas. Ross uzskata, ka investoriem, kas savu naudu nākotnē vēlas ieguldīt nekustamajos īpašumos cerībā uz cenu pieaugumu, vajadzētu rūpīgi izvērtēt situāciju.

Par vienu no satraucošākajiem signāliem komerciālo īpašumu sektorā aprīļa sākumā kļuva kompānijas «General Growth Properties», kas ir otrs lielākais tirdzniecības operators ASV, bankrots. Tajā pašā laikā ziņas par virkni valdības programmu sākšanu ekonomikas un finanšu kompāniju atbalstam lika uz laiku aizmirst par problēmām ASV komercīpašumu sektorā.