Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dinevičs: valdība atceļ dabas likumus

Latvijas valdība atceļ ne tikai solidaritātes likumus, bet pat dabas likumus, uzskata Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) vadītājs Jānis Dinevičs, portālu «Apollo» informēja LSDSP.

«Vispārzināms, ka Latvijas valdība jaunā budžeta projekta pildīšanu nākamajā gadā iecerējusi galvenokārt uz mazturīgo un vidēji turīgo pavalstnieku rēķina,» saka Dinevičs, skaidrodams motivāciju protesta akciju rīkošanai.

Viņaprāt, notiek pat vēl trakāk — nodokļa projekta paketē to vissimboliskāk apliecina divkāršais nodoklis «par neapstrādātu zemi».

«Valdība ar dažādi tulkojamo jēdzienu «neapstrādāta zeme» sevi paceļ augstāk par dabas likumiem. Dabā jau nav «neapstrādātas zemes». Pļavu kūla, ja to nededzina, vajadzīga simtiem dzīvnieku sugu, kas mauriņos un monokultūru laukos vienkārši nevar izdzīvot. Nepļauto pļavu graudzāles ziemā ir barības bāze arvien sarūkošajai Latvijas putnu saimei. Arī krūmāji būtiski nodrošina dzīvības līdzsvaru uz šīs zemes un beigu beigās attīra augsni no dzīvajām, tostarp še dzīvojošam cilvēkam ļoti bieži kaitīgās saimniekošanas sekām. Ar niecīgajām dabas rezervātu platībām vien floras un faunas «iztikas minimums» Latvijā nav nodrošināms,» skaidro politiķis.

Viņam nav skaidrs, ko valdība ar šādiem represīviem nodokļiem vēlas panākt — vai lai zemnieki pienu lej renstelē un graudus ber grāvjos.

«Vai arī, atceldama dabas likumus, līdzīgi boļševikiem tā tiecas iznīcināt savu opozīciju — lauku iedzīvotājus?» vaicā Dinevičs.