Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Lattelecom» aicina komerctelevīzijas ātrāk pārslēgties uz ciparu apraidi

Saistībā ar izskanējušo informāciju, ka komerctelevīzijas no nākamā gada plāno atteikties no analogās apraides Rīgā, «Lattelecom» aicina televīzijas kanālus pēc iespējas ātrāk pārslēgties uz ciparu apraidi.

Laikraksts «Diena» ceturtdien vēsta, ka lielākās komerctelevīzijas — TV3 un LNT — apsver iespēju atteikties no analogās apraides vismaz Rīgā, sākot no nākamā gada 1. janvāra. Tas nozīmē, ka tad vismaz galvaspilsētā un tās apkaimē, ja ne visā Latvijā, kompānijas TV3 un LNT pārraides bez dekoderiem ar parasto antenu nebūs uztveramas.

«Lattelecom» informē, ka uzņēmums jau pašlaik Rīgā un 70 kilometru rādiusā ap to nodrošina ciparu apraidi, kas nozīmē, ka, iegādājoties dekoderu, skatītāji var turpināt vērot visus pašreizējos ētera kanālus, kā arī papildus abonēt maksas kanālus.

«Iziešana no analogās apraides ir šo telekompāniju biznesa lēmums. Ja galvenais arguments, kāpēc tas tiek darīts, ir izmaksas par analogā signāla apraidi Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, kas pašlaik ir visnotaļ augstas un neatbilst tirgus situācijai, mēs no savas puses varam tikai mudināt televīzijas kanālus ātrāk pārslēgties uz ciparu apraidi, kā to jau izdarījis LTV 7, tādējādi ietaupot gandrīz 300 000 latu,» norāda «Lattelecom» komercdirektore Kerli Gabriloviča.

www.lattelecom.lv

««Lattelecom» no savas puses noteiktajos termiņos un atbilstoši prasībām realizēs mums doto uzdevumu — nodrošināt valsts pāreju no analogās uz ciparu televīzijas apraidi, un mēs joprojām esam gatavi tehniski nodrošināt visu piecu līdzšinējo ētera kanālu tehnisko apraidi visā Latvijā,» uzsver Gabriloviča.