Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas žurnālisti nepareizi interpretējuši Zalāna interviju

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP) septembra beigās, uzturoties Krievijā, kādā intervijā esot nepareizi interpretēts saistībā ar 11. novembra nozīmi Latvijas vēsturē.

Saskaņā ar Sanktpēterburgas laikrakstā «Ņevskoje Vremja» minēto informāciju Zalāns 11. novembri nodēvējis par Tautas varoņu dienu — «piemiņas dienu visiem kareivjiem, kas cīnījās Otrajā pasaules karā neatkarīgi no tā, kurā pusē». Zalāns arī esot teicis, ka agrāk Latvijā svinēts tikai 11. novembris, bet «tagad kopā ar bijušajiem emigrantiem, kas bija iesaukti Vācijas armijā, pie mums ieviesusies arī 16. marta svinību tradīcija».

Zalāns sarunā ar aģentūru BNS pauda sašutumu par šādu žurnālista rīcību, kurš «pārrakstījis Latvijas vēsturi, izmantodams to, ko es nekad neesmu teicis».

«Viņš ļoti interesējās par datumu 16. marts, uz ko es viņam paudu pozīciju, ka Lāčplēša diena, kas ir 11. novembris, ir Latvijas karavīru atceres diena. Tā es viņam to arī pateicu, kam gan to citam zināt, ja ne man, kuram vecaistēvs bijis Lāčplēša Kara Ordeņa kavalieris un kurš cīnījies tieši tajā laikā ar vāciešiem. Es to ļoti labi zinu. Žurnālists, protams, ir ierakstījis tādu tekstu, ka ir apmēram tā, ka es saku — 11. novembris ir Karā kritušo piemiņas diena vai vēl trakāk — Varoņu diena. Es saprotu, ka viņš ir rakstījis krieviem, kuri nezina, kas ir Lāčplēša diena, es pieņemu, bet šis žurnālists ir absolūti neprofesionāli rīkojies un proponējis to, ko es viņam neesmu teicis,» paskaidroja Zalāns.

Ministrs teicis, ka 11. novembris ir «atceres diena un to varoņu diena, kas krituši neatkarības cīņās par Latviju».

«Es stāstīju savu personīgo pieredzi arī par 16. martu, kad biju Kuldīgas mērs, un 11. novembrī esmu ticies ar karavīriem, kas pamatā karojuši vācu pusē, bet esmu pie viena galda sēdējis arī ar tiem, kas karojuši krievu pusē. Tāds laiks bija, tur nav ko slēpt,» piebilda ministrs.

Turklāt intervija tika nosūtīta saskaņošanai ar ministru, un Zalāns pieprasījis precizēt šo tekstu.

«Tur ne tikai tādas vien muļķības bija sarakstītas. Par to viņš, protams, nelikās ne zinis un nopublicēja tādu proponētu tekstu, kādu viņš mums bija atsūtījis,» norādīja Zalāns.

Viņš arī uzsvēra, ka intervijai ir audio ieraksts, tāpēc ministra teikto var pārbaudīt. «Nē, nu katrā ziņā bēdīgi, ko es varu teikt,» pauda ministrs.

Ar vēstniecības starpniecību reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs jau lūdzis žurnālistu atsaukt nepatieso informāciju un nosūtījis viņam savu pozīciju par 11. novembri.

«Attiecības starp Latviju un Krieviju ir ļoti smalka lieta, un iegāzt vienu darvas pili medus podā nav nekādu problēmu, bet, ja tur iegāž daudz ko vairāk, ir bēdīgi,» tēlaini sacīja Zalāns. «Ne jau krievu puse uzskata, ka ir konflikts, viņiem jau ir vienalga, bet tas, kas mums ir vienalga, mums ir ļoti jutīga lieta, tāpēc aizsūtīsim precīzu mūsu pozīciju,» pastāstīja Zalāns.