Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pistole par ieguldījumu iedzīvotāju uzskaites dokumentēšanā?

Neatkarīgā policistu arodbiedrība uzskata, ka valdībai jāveic pasākumi, lai samazinātu šaujamieroču izplatīšanu, ierobežojot līdz minimumam apbalvošanas praksi ar personisko apbalvojuma ieroci, it sevišķi personām, kuru darbs nav saistīts ar dienestu Valsts policijā, robežsardzē, zemessardzē vai Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Kā portālam «Apollo» norāda arodbiedrība, neizpratni rada personu apbalvošana ar šaujamieročiem, kuru darbs nekad nav bijis saistīts ar šaujamieroču glabāšanu un nēsāšanu. Apbalvošana ar šaujamieročiem rada valstij un iedzīvotājiem papildu apdraudējumu un neliecina par labas pārvaldes praksi un taupības režīma ievērošanu.

2009. gada 14. oktobrī iekšlietu ministre Linda Mūrniece parakstīja rīkojumu Nr. 2208 par apbalvošanu ar personīgo šaujamieroci — pistoli «SIG SAUER P232SL» — Vilni Jēkabsonu, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieku. Pamatojumā norādīts, ka apbalvot Jēkabsonu ar pistoli «par personīgo ieguldījumu iedzīvotāju uzskaites dokumentēšanas un migrācijas politikas plānošanā un īstenošanā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes attīstībā un pilnveidošanā un sakarā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 91. gadadienu».

Neatkarīgā policistu arodbiedrība uzskata, ka valdībai jāpārskata un jāmazina apbalvošanas prakse ar šaujamieročiem, jo tas rada papildu slodzi Valsts policijas dienestiem, kuru finansējums ir krietni samazināts. Apbalvošana ar šaujamieročiem neuzlabo drošību valstī, veicina nepamatotu ieroču izplatīšanu, kā arī to iepirkšana dāvināšanai rada pamatotas šaubas. Pasaules prakse liecina, ka apbalvošanai tiek izmantoti tie ieroči, kuri ilgāku laiku atradās personas dienesta lietošanā.