Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Reģiona policijas šefs sūdzas par sievas vardarbību, Mūrniece iejaucas

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece pieprasījusi paskaidrojumus Valsts policijas (VP) priekšniekam saistībā ar izskanējušo informāciju par VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka Artūra Vaiteika ģimenes konfliktu.

LNT raidījums «Degpunktā» ziņoja, ka Liepājas iecirknī saņemts izsaukums uz skandālu dzīvoklī, kur domstarpības izcēlušās starp Vaiteiku un viņa dzīvesbiedri Kurzemes apgabaltiesas tiesnesi, kas, pēc aģentūras BNS rīcībā esošās informācijas, ir Krimināllietu tiesas kolēģijā strādājošā Vineta Vaiteika.

Gan policijas priekšnieks, gan arī viņa sieva uzrakstījuši policijai iesniegumus, apsūdzot viens otru miesas bojājumu nodarīšanā.

Vaiteiks aģentūrai BNS apstiprināja, ka ģimenē bijis skandāls saistībā ar abu laulāto šķiršanos. Taču norādīja, ka tā ir personīga lieta un nevēlas to komentēt.

«Taču es kategoriski noraidu, ka ķīviņā lietota vardarbība,» pauda Vaiteiks.

Uz notikušo reaģējusi arī iekšlietu ministre Linda Mūrniece, kas pieprasījusi paskaidrojumus Valsts policijas priekšniekam un uzdevusi atrisināt šo jautājumu, jo Kurzemes reģiona pārvaldes priekšniekam esot jābūt ar nevainojumu reputāciju, tāpat kā jebkuras pārvaldes un dienesta vadītājam, aģentūrai BNS teica Iekšlietu ministrijas pārstāve Sintija Virse.

Vaiteika palīdze Jolanta Knīse aģentūrai BNS paskaidroja, ka šādos gadījumos izmeklēšanu veic Valsts policijas Iekšējās drošības birojs, līdz ar to abu iesaistīto pušu iesniegumus izskatīs Rīgā.

Vaiteiks Kurzemes reģiona pārvaldes amatā stājās septembrī, kad Valsts policijā tika pabeigta reforma. Pirms tam viņš bija toreizējās VP Liepājas pilsētas un rajona pārvaldes priekšnieks.