Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spīdolas balvu ekonomikā 2009 saņem Juris Biķis

Ekonomistu Apvienības 2010 Spīdolas balvu ekonomikā šogad saņem Latvijas Kokrūpniecības federācijas prezidents un a/s Latvijas Finieris padomes priekšsēdētājs Juris Biķis, portāls «Apollo» uzzināja Ekonomistu Apvienībā. 

Prestižo apbalvojumu laureāts saņem par profesionālā mūža ieguldījumu mežu nozares konkurētspējīgā attīstībā -  sekmīgā privatizācijā, uz zināšanām balstītā koksnes padziļinātā pārstrādē, jaunu eksporta tirgu apguvē, kā arī efektīvas pārvaldības iemaņu nodošanā nākamajām paaudzēm.

Spīdolas balvas ekonomikā laureāts tika paziņots šodien, 5. novembrī Ekonomistu apvienības 2010 rīkotajā preses konferencē. Pasākuma laikā Gada lekcijas ekonomikā 2008 autors, Starptautiskā Valūtas fonda konsultants Jānis Platais izvērtēja, kā ir piepildījušās viņa pirms gada izteiktās prognozes par ekonomikas attīstību. Preses konferences dalībnieki izteica arī savus komentārus par ekonomisko situāciju Latvijā. Klātesošie tika informēti par Spīdolas balvas ekonomikā apbalvošanas ceremoniju un gaidāmās Gada lekcijas ekonomikā autoru – Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku administratīvo lietu, revīzijas un krāpšanas apkarošanas jautājumos Sīmu Kallasu (Siim Kallas).

Ekonomistu apvienības 2010 valdes loceklis Mārtiņš Bondars sniedza ieskatu gaidāmajā Gada lekcijā ekonomikā: «Ir sagaidāms, ka šī gada lektors Sīms Kallas, sniegs interesantas atbildes uz jautājumu, ko Eiropai, tai skaitā Latvijai, vajadzētu iemācīties no esošās ekonomiskās krīzes. Lekcijas ietvaros Eiropas komisārs sniegs savus ieteikumus kā publiskās finanses varētu efektīvi atbalstīt ekonomikas attīstību un veicināt iekšējo tirgu. Savā lekcijā Kallas runās par eiro kā ekonomikas stabilitātes simbolu valstīs, kur tas jau ieviests, gan tajās, kuras vēlētos pievienoties eiro zonai».

Spīdolas balvu ekonomikā atbalsta Lattelecom, SEB banka. SEB bankas prezidents Ainārs Ozols: «Tas, ka SEB banka ir šī gada Spīdolas balvas ekonomikā atbalstītājs, ir likumsakarīgi. Tieši šobrīd vairāk kā iepriekš jāpauž novērtējums tiem uzņēmējiem, kas Latvijas vārdu nes ārpus Latvijas robežām, lai ar darbiem rādītu to, kas mēs esam un ko mēs varam paveikt».

«Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis: «Latvija šobrīd neizmanto visu iespējamo potenciālu moderno tehnoloģiju pielietošanā. Optiskais tīkls sniedz mums neierobežotas iespējas, turklāt ar gaismas ātrumu. Tas, savukārt, var kalpot par platfrormu biznesa un ekonomikas straujākas attīstības veicināšanai.»

19. novembrī Latviešu biedrības namā notiks svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tiks sveikts šā gada laureāts Juris Biķis un viesiem būs iespēja noklausīties Gada lekciju ekonomikā, ko lasīs Sīms Kallas.