Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mēbeļu un detaļu ražošana sāk atgūties no pasaules finanšu krīzes triecieniem

Mēbeļu un mēbeļu detaļu ražošana sāk atgūties no pasaules finanšu krīzes triecieniem — ienākumi šā gada trešajā ceturksnī pieauguši par 12,3% salīdzinājumā ar otro ceturksni, liecina asociācijas «Latvijas mēbeles» uzņēmumu apkopotie dati par darbības rādītājiem.

«Ir uzņēmumi, kuru ienākumi šā gada augustā un septembrī pieauga ne tikai par 20–50%, bet pat par 80–100%,» laikrakstam «Dienas Bizness» uzsvēra asociācijas «Latvijas mēbeles» izpilddirektors Andris Plezers. Viņš atgādināja, ka jau šā gada otrajā ceturksnī ienākumi palielinājušies vidēji par 4,5% salīdzinājumā ar 2009. gada pirmo ceturksni, līdz ar to jau faktiski pusgadu mēbeļu ražotājiem vērojams pieaugums.

Otrajā ceturksnī šis pieaugums nav bijis ļoti liels, bet trešajā ceturksnī tas audzis daudz straujāk, secina Plezers. Viņš gan norāda, ka pēdējos mēnešos novērotais ienākumu pieaugums tomēr joprojām nav dzēsis šā gada sākuma milzīgo pasūtījumu apjomu kritumu.

Kopējie asociācijas uzņēmumu ienākumi šā gada deviņos mēnešos gan ir tikai 23,36 miljoni latu, kas ir par 38,1% jeb 14,36 miljoniem latu mazāk nekā attiecīgā laikā pērn. Tomēr pirmajā pusgadā ienākumu kritums bija 45%, bet tagad vairs tikai 38%. Kritums lielākoties noticis uz vietējā tirgus ļoti straujā krituma rēķina, kamēr ārvalstu tirgū šis ienākumu kritums ir tikai par 13,8%.

Plezers pauž cerību, ka šis kritums visā 2009. gadā būs mazāks, jo oktobris mēbeļu nozarē bijis salīdzinoši labs, kaut arī prognozes par novembri un decembri ir pretrunīgas.

Lai arī vairākumam uzņēmumu ienākumi kritušies, tomēr ir arī uzņēmumi, piemēram, SIA «Pinus GB» un SIA «Eibe-L», kuru ienākumi ir pieauguši, norāda Plezers. «Pinus GB» arī par vairāk nekā 50% šogad spējis palielināt savu izstrādājumu eksportu.