Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Liepnieks: politiķi vēlētājiem turpinās pārdot cerības

Sabiedrisko attiecību speciālists un bijušais Tautas partijas tēla veidotājs Jurģis Liepnieks prognozē, ka ierobežoto finanšu līdzekļu dēļ priekšvēlēšanu kampaņas vairs nebūs tik spilgtas un garas. Tomēr partijas cilvēkiem joprojām mēģinās pārdot cerības.

«Uzvar tas politiķis, kuram cilvēki notic, ka viņš būs spējīgs, un notic viņam kā personībai, kura nes kaut kādas cerības,» sarunā ar portālu «Apollo» sacīja Liepnieks.

Viņaprāt, arī nākamajām vēlēšanām būs aktuāli jautājumi, uz kuriem būs jāpiedāvā risinājumi, un šie jautājumi visiem jau ir zināmi — budžets, sociālās lietas, visas neizdarītās reformas.

Jautāts, vai ir kāda personība, kuram cilvēki nākamajās vēlēšanās noticēs, Liepnieks atzīst: «Mums jau diezgan sen nav bijuši ļoti pārliecinoši piedāvājumi, cilvēki izvēlas, vadoties pēc mazākā ļaunuma principa. Par kādu jau nobalsos, pat ja tas piedāvājums būs pavisam pelēks un nepārliecinošs.»

Katrās vēlēšanās partijas elektorātu mēģina piesaistīt ar jauniem paņēmieniem. Liepnieks prognozē, ka nākamajās vēlēšanās partijas varētu koncentrēties uz tām lietām, kas saistītas ar interneta vidi, sociālajiem portāliem, blogosfēru, tviterošanu, mobilo komunikāciju. Tomēr tik vērienīgas kampaņas, kādas bijušas iepriekšējās Saeimas vēlēšanās, nebūšot, jo partijām vienkārši nebūs vajadzīgo līdzekļu.

Daudz kas būšot atkarīgs no personībām. Kā piemēru Liepnieks min aizvadītās pašvaldību vēlēšanas, kur «Pilsoniskās savienības» līderis Ģirts Valdis Kristovskis Rīgas domē iekļuva, pateicoties savām aktivitātēm. «Katrs izvērtēs savas iespējas un skatīsies,» norāda Liepnieks.

Tomēr jaunu personību parādīšanos sabiedrība varot negaidīt. Tas skaidrojams ar to, ka sabiedrība Latvijā ir ļoti uzmanīga un ļoti kritiska, tāpēc, ja parādīsies jauns un nepazīstams cilvēks, viņam būs ļoti grūti kaut ko pierādīt pat tad, ja viņš ir ļoti talantīgs.

«Latvijā sabiedrība ir īpaši nežēlīga un prasīga un necieš nekādus kompromisus. Latviešu sabiedrībā valda maldīgs priekšstats, ka ir kādi ideālie cilvēki, kuriem nav trūkumu, kuri nekad dzīvē nav pieļāvuši nekādas kļūdas. Mēs nevaram uzticēties normāliem cilvēkiem, ja mēs nevaram normālos cilvēkos saskatīt labās īpašības un trūkumus,» spriež Liepnieks.

Runājot jau par kādām pašreizējām priekšvēlēšanu aktivitātēm, Liepnieks no reklāmas vai komunikācijas viedokļa nav saskatījis neko specifisku, kas tagad notiek, vien manāmi kādi partiju populisma uzplūdi.

Savukārt reklāmas guru Ēriks Stendzenieks uzskata, ka sabiedrība būtu gatava pieņemt «vadoni» ar saukli «Būs šitā, tagad mutes ciet, uz turieni!»