Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirms mēneša dibināts uzņēmums grib veidot televīziju Rīgas sabiedriskajā transportā

Pastāv iespējamība, ka pirms mēneša divu producentu dibinātajam uzņēmumam «TV House» bez konkursa varētu piešķirt tiesības Rīgas pašvaldības sabiedriskajā transportā veidot televīziju.

Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTVP) locekle Dārija Juškevica aģentūrai BNS pastāstīja, ka SIA «TV House» iesniegusi priekšlikumu par Rīgas reģionālās televīzijas veidošanu, ko plānots raidīt pilsētas sabiedriskajā transportā. Idejas autori ir jau sākuši sarunas ar pašvaldības uzņēmumu «Rīgas satiksme» par tās īstenošanu.

NRTVP ideju konceptuāli atbalstījusi, patlaban atliek vien spriest par apraides atļaujas izsniegšanu juridiski korekti - pagaidām tas varētu būt uz laiku. «Nezinu, vai būtu pareizi rīkot konkursu, jo tā ir viņu ideja, tur ir iesaistīta Eiropas nauda,» sacīja Juškevica.

Viņa atzina, ka ideja pati par sevi ir interesanta, daudzviet Eiropā līdzīgas nišas televīzijas darbojas un arī Latvijā tām būtu nākotne.

NRTVP juriskonsults Alens Ancāns aģentūrai BNS pastāstīja, ka situācija ir neparasta, jo Latvijā likumi neregulē rīcību tamlīdzīgos gadījumos, tādēļ padome vēl plāno tikties ar uzņēmuma pārstāvēm un «Lattelecom», kas nodrošina digitālo apraidi, lai meklētu risinājumus.

«Rīgas satiksmes» preses sekretāre Iluta Bērziņa aģentūrai BNS apstiprināja, ka «TV House» ir iesniedzis šādu priekšlikumu, taču plašākus komentārus par to varēšot sniegt tikai tad, kad NRTVP būs lēmusi par apraides atļaujas piešķiršanu.

«Katrā ziņā ideja par video demonstrēšanu sabiedriskajā transportā nav nekas jauns, taču, lemjot par tās īstenošanu, ir jādomā par tehniskām iespējām un pasažieru ērtībām,» klāstīja Bērziņa.

Uzņēmumu reģistru apkalpojošajā datubāzē «Lursoft» atrodamā informācija liecina, ka SIA «TV House» uz pusēm pieder Unai Jansonei un Anitai Kamenščikovai. Viņas abas iepriekš jau darbojušās masu medijos, Jansone vadījusi un producējusi dažādus raidījumus, Kamenščikova darbojusies kā producente.

Uzņēmuma reģistrētais pamatkapitāls ir 2000 latu, bet apmaksāta tikai puse. Turklāt «Lursoft» dati liecina, ka SIA «TV House» reģistrēts tikai 1.oktobrī.

Aģentūrai BNS vairāku dienu laikā neizdevās sazināties ar uzņēmuma pārstāvēm, turklāt arī uzziņu dienestos nav pieejami kontakti ne uzņēmumam «TV House», ne arī citiem, kuros darbojas producentes. Kontaktu neesot arī NRTVP, aģentūrai BNS minēja Ancāns.