Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Preses namam» nepiešķir tiesisko aizsardzību

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa šodien noraidīja poligrāfijas uzņēmuma AS «Preses nams» lūgumu noteikt tam tiesisko aizsardzību, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Ilze Ramane.

LETA jau ziņoja, ka «Preses nams» Kurzemes rajona tiesā 27.augustā iesniedza tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu.

Uzņēmums lūdza noteikt aizsardzības procesu uz diviem gadiem.

Kā aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Dace Robežniece, šis laiks AS «Preses nams» nepieciešams, lai turpinātu uzņēmuma reorganizācijas procesu, būtiski izmainot uzņēmuma ražošanas struktūru, tehnoloģiskos procesus, apgūstot jaunus noieta tirgus un pilnībā atjaunojot maksātspēju. Ražošanas bāzi paredzēts restrukturizēt atbilstoši šā brīža tirgus prasībām, kurās dominē mazāka apjoma, tehnoloģiski komplicētāki pasūtījumi, un būtiski mainījusies tirgus konjunktūra.

Tāpat restrukturizācijas procesā tiks mainīti tehnoloģiskie procesi ar uzsvaru uz digitālo druku, kas ļaus veiksmīgāk apkalpot arī vietējā tirgus pieprasījumu, kurā novērojams, ka dažādu drukāto materiālu skaits pieaug, bet samazinās to tirāžas.

Uzņēmuma mērķis ir saglabāt līderpozīcijas Baltijas poligrāfijas tirgū, kā arī būtiski stiprināt «Preses nama» eksportspēju, galvenokārt fokusējot uzmanību uz Ziemeļvalstu, Vācijas un Krievijas tirgiem.

AS «Preses nams» valdes priekšsēdētājs Igors Stepanovs atzina, ka ekonomiskā krīze ierobežojusi iespējas pilnībā pabeigt uzņēmuma restrukturizācijas procesu. «"Preses namu», līdzīgi kā daudzus citus uzņēmumus Latvijā, ietekmē maksātspējas kritums visā industrijā - mūsu klienti nereti nevar samaksāt par pasūtījumiem, jo viņu klienti savukārt mazāk pērk grāmatas, laikrakstus, citus drukātos materiālus,» skaidro Stepanovs, «šādā situācijā uzņēmums nevar ilgtermiņā finansēt savu klientu pasūtījumus, bet daudzi klienti vairs nevar laicīgi apmaksāt priekšapmaksas par drukas darbu materiāliem.«

Līdz ar to, lai arī pasūtītāju skaits nav būtiski mainījies un «Preses nama» darba procesa efektivitāte ir uzlabojusies, visā industrijā ir maksātspējas grūtības, viņš uzsver.

Lūgumu noteikt «Preses namam» tiesisko aizsardzību atbalstīja arī Valsts ieņēmumu dienests un visi «Preses nama» akcionāri.

Kā ziņots, «Preses nams» 2008.gadā strādāja ar zaudējumiem 7,5 miljonu latu apmērā, no kuriem vairāk nekā divi miljoni latu izveidojušies pamatlīdzekļu pārvērtēšanas dēļ.

Lielākais «Preses nama» akcionārs ir «Latvijas kuģniecības» meitasuzņēmums «LASCO Investment», kuram pieder 95,4% uzņēmuma akciju.

«Preses nams» dibināts 1991.gada 20.februārī. Tā galvenais pamatdarbības veids ir augstas kvalitātes dažāda veida poligrāfijas pakalpojumu sniegšana - laikrakstu un žurnālu iespiešana, grāmatu izgatavošana un citas poligrāfiskās produkcijas ražošana.