Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policisti tiek uztverti kā «upuri», tāpēc tiem neuzticas

Iedzīvotāji daudzos gadījumos policistus uztver kā «upurus», tādēļ nespēj tiem uzticēties, konstatēts pētījumā «Rīgas iedzīvotāju drošumspēja un tās paaugstināšanas iniciatīvas».

Kā norādīja pētījuma vadītāja Brigita Zepa, ekonomiskā lejupslīde nevairo iedzīvotāju uzticību policistiem.

«Policistiem tiek samazinātas algas, tādēļ cilvēkiem ir kauns apgrūtināt ar saviem mazsvarīgajiem gadījumiem noslogotos policistus,» sacīja Zepa. «Tāpēc policisti nespēj cilvēkos izraisīt drošības sajūtu un uzticēšanos».

Pētījumā konstatēts, ka 50% cilvēku policista klātbūtne paaugstina drošības sajūtu, 46% cilvēku policistu klātbūtne šo sajūtu nemaina, bet 4% aptaujāto norādījuši, ka policistu klātbūtnē jūtas vēl nedrošāk.

Tāpat pētījuma autori secinājuši, ka cilvēki neatšķir pašvaldības policijas un valsts policijas funkcijas - par policiju esot vienots viedoklis.

Pētījumā tika aptaujāti 400 rīdzinieki vecumā no 18 līdz 74 gadiem, kā arī intervētas vairākas nevalstiskās organizācijas.

Aptaujātie rīdzinieki atzinuši, ka Rīgā visnedrošākā esot Latgales priekšpilsēta un Ziemeļu rajons, bet uz ielas visvairāk bail esot no narkomāniem un jauniešu bandām.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, pētījumu «Rīgas iedzīvotāju drošumspēja un tās paaugstināšanas iniciatīvas» sadarbībā ar Rīgas Pašvaldības policiju un Sabiedriskās kārtības uzturēšanas fondu veicis nodibinājums «Baltic Institute of Social Sciences».

Pētījums atklāj, kādas individuālas rīcības stratēģijas patlaban lieto iedzīvotāji, kā policijas darbinieki var veicināt dažādu stratēģiju veidošanos un kā norit Pašvaldības policijas un iedzīvotāju sadarbība, lai veicinātu drošību Rīgas pilsētā.