Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārtikas groza cena Latvijā samazinās

Visu veidu gaļas iepirkuma cenas šī gada pirmajos trijos ceturkšņos salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu samazinājušās no 3 līdz 9%, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) apkopotā informācija, portālam «Apollo» pavēstīja LTVC.

Cūku liemeņu vidējās iepirkuma cenas samazinājušās par 4% un atgriezušās 2006.gada līmenī. Buļļu liemeņu vidējās iepirkuma cenas samazinājušās par 7% un sasniegušas zemāko līmeni pēdējo trīs gadu laikā, bet 2009.gada oktobrī salīdzinājumā ar 2008.gada oktobrī cenas samazinājušās par 19%. Savukārt govju un teļu liemeņu cenas šī gada pirmajos trijos ceturkšņos samazinājušās attiecīgi par 3% un 7%. Broileru vidējās iepirkuma cenas pirmajos trīs ceturkšņos samazinājušās par 9%, bet 2009.gada oktobrī, salīdzinājumā ar 2008.gada oktobri, samazinājušās par 9%.

Cenas gaļai un gaļas izstrādājumiem Rīgas veikalos ir samazinājušās gandrīz visiem produktiem, bet visvairāk svaigai gaļai un pusžāvētai desai. Izņēmums ir vārītā desa (doktordesa), kurai cenas ir kāpušas par 14%.
 
«Arī gaļas ražotāji pieskaņojoties vadošajām tirgus tendencēm ir sapratuši, ka cenu samazināšana ir pareizais ceļš, lai saglabātu savu tirgus segmentu. Diemžēl tas sāpīgi atsaucas uz zemnieku – gaļas ražotāju situāciju kopumā, jo gaļas pašizmaksa tik strauji nesarūk, bet peļņas procents ir zemāks. Taču vērā ņemams ir valsts izpildītais solījums subsīdiju veidā,» uzskata LTVC vadītāja Ingūna Gulbe.